Терористичне угруповання ХАМАС передало Ізраїлю список заручників, які підлягають звільненню сьогодні. Як повідомляє Reuters, це троє чоловіків, захоплених бойовиками під час нападу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року. Це вже четвертий обмін у рамках першого етапу угоди про припинення вогню. Скільки людей вдалося повернути з полону ХАМАС, і яка поточна ситуація в регіоні — у матеріалі журналістів FREEДOM.
19 січня 2025 року між Ізраїлем і ХАМАС набув чинності режим припинення вогню. У сектор Гази направлено великі партії гуманітарної допомоги, а ЦАХАЛ частково відвів свої сили. У межах угоди терористичне угруповання звільнило 15 заручників — громадян Ізраїлю і Таїланду, захоплених після атаки 7 жовтня 2023 року.
Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу наголосив, що звільнення всіх заручників залишається головним завданням уряду. Ізраїльське суспільство продовжує вимагати повернення всіх утримуваних ХАМАС полонених.
“Кожен заручник повертається, ми дуже раді за них та їхні сім’ї, і з нетерпінням чекаємо, коли всі повернуться додому, а також чекаємо на продовження угоди згідно з планом”, — каже учасник акції протесту Яель Адам.
У рамках угоди про припинення вогню Ізраїль також звільняє палестинських в’язнів. До цього часу Тель-Авів передав ХАМАС 400 ув’язнених.
Як повідомляє Euronews, майже половина з них відбувала тривалі або довічні терміни за злочини. Серед них — Захарія Зубейді, колишній лідер “Бригад мучеників Аль-Акси”, збройного крила угруповання ФАТХ.
“Ми — частина цих людей, які говорять усьому світові, що ми не залишаємо наших ув’язнених у в’язниці. Наше послання — це національна єдність. Цей народ заслуговує на національну єдність”, — стверджує звільнений в’язень.
Незважаючи на те, що бойовики ХАМАС продовжують провокації проти ізраїльських військових у секторі Гази, ставлячи під загрозу режим припинення вогню, угода залишається чинною. Євросоюзу навіть вдалося відновити цивільну місію з моніторингу перетину кордону між Газою та Єгиптом у пункті пропуску Рафах.
Читайте також: Режим припинення вогню між ХАМАС та Ізраїлем: як складається ситуація в секторі Газа (ВІДЕО)
Нагадаємо, перших трьох бранців ХАМАС відпустив того ж дня, коли угода набула чинності — 19 січня. Ще чотирьох ізраїльтян бойовики звільнили згодом.
Читайте також: ХАМАС постійно змінює умови угод, ставлячи Ізраїль у складну ситуацію – деталі від Шлеймовича