Наразі триває активна взаємодія між північнокорейським і російським режимами — тож артилерійські системи з КНДР все частіше з’являються на лінії фронту з боку РФ. Росіяни інвестують великі кошти в промисловість КНДР. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів директор з розвитку інформаційно-консалтингової компанії Defense Express “Експорт зброї та оборонний комплекс України” Валерій Рябих.
“Дійсно, зараз триває активна взаємодія між північнокорейським і російським режимами. Росіяни інвестують кошти в розвиток промисловості в Північній Кореї, тому що там можна дуже швидко відновити роботу підприємств, навантажити їх, бо в КНДР — військова економіка, і вона ніколи не зупинялася. За даними деяких видань, росіяни вже могли заплатити 5,5 млрд доларів за північнокорейські артилерійські системи”, — розповів Рябих.
За його словами, також за даними української розвідки, у 2024 році росіяни поряд із балістичними ракетами, які вони активно використовують для терору українського населення, отримали від Північної Кореї 120 САУ “Коксан”.
“Очікується, що таку саму кількість може бути поставлено і в нинішньому році”, — зазначив гість ефіру.
Він звернув увагу, що росіяни стають дуже залежними від постачань не тільки подібних систем, а й від постачань боєприпасів до них.
“Якщо взяти, наприклад, той самий “Коксан”, який у принципі є досить грізною зброєю, він має 170-мм калібр. І потрібно сказати, що цей калібр боєприпасів виробляють тільки в Північній Кореї. Це говорить про те, що росіяни зараз стають залежними від постачання не тільки цих систем, а й безпосередньо боєприпасів до них. Тому Росія потрапляє в повну залежність від Північної Кореї й від того, що відбуватиметься там”, — розповів спікер.
На думку Рябих, Північна Корея і далі надаватиме допомогу Росії.
“Звичайно, вона надаватиметься північнокорейським режимом не безоплатно. КНДР обмінюватиме свою допомогу на валюту або технологічну допомогу з боку РФ. І хоча цей союз побудований на взаємній вигоді, він успішно існує і, найімовірніше, буде існувати”, — резюмував Валерій Рябих.
Читайте також: Через виснаження запасів військової техніки росіяни використовують для штурмів “жигулі” і “лади” — подробиці (ВІДЕО)