Форум у Давосі — ключова економічна подія, яка відбувається на початку кожного року і формулює у світі тренди через економіку. І цьогорічний форум може стати для України проривним, на відміну від попередніх. Таку думку озвучив кандидат політичних наук, виконавчий директор “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 23 січня.
“Через економіку, так чи інакше, зараз проходить політика і безпека, тому що зараз у світі ці речі вже ніхто не розділяє. І основними магістральними темами цього Давосу визначено інтелектуальний розвиток через призму, зокрема, штучного інтелекту, приходу до влади Трампа, недієвості світової архітектури безпеки. Адже, якщо немає гарантій безпеки, то як ми можемо говорити загалом про глобальні економічні ланцюжки взаємодії? Усе це тоді підлягає перегляду, переформатуванню та пошуку нових варіантів”, — сказав Буряченко.
Коментуючи виступ українського президента на форумі в Давосі, він зазначив, що глава держави дав чіткий посил: Україна може багато чого запропонувати союзникам і стати саме тією державою, якою давно прагнула.
“Президент Зеленський був в абсолютному тренді, я б так навіть сказав. Він у своїй промові, у посилі, насамперед, європейським друзям, показав, що Україна справді готова стати тією державою, якою давно хотіла, але за роки незалежності, на превеликий жаль, повноцінно не стала. Чому? Тому що на нас постійно впливала Російська Федерація”, — зазначив політолог.
Сьогодні ж Україна позиціонує себе як регіонального лідера, своєрідний економічний і логістичний хаб, вважає експерт.
“Ми позиціонуємо себе як технологічну країну. А 2025-й уже позначений роком розвитку технологій, зокрема, штучного інтелекту. З огляду на можливості, потенціал України за всіма цими компонентами — науки, техніки, технологій, сучасного ВПК, забезпечення компонента безпеки — вона, по суті, пропонує можливості заробляти, вибудовувати нову глобальну логістику, нові взаємовідносини”, — акцентував політолог.
Через такий майданчик, як ВЕФ у Давосі, вважає він, надзвичайно важливо “вклинюватися” у глобальні процеси.
“В України є можливість вибудовувати вже зараз оновлені взаємовідносини з підтримкою Європи та Сполучених Штатів, з розумінням того, що вона вже є частиною системи європейської безпеки та загалом потужним регіональним гравцем, маючи тісні взаємовідносини з тими ж Туреччиною, Ізраїлем, Близьким Сходом загалом. Україна дійсно, як на мене, через таку щільну комунікацію не тільки президента, а й усієї команди МЗС, Офісу президента, вибудовує цілу мережу політичних зв’язків через економічний компонент. І саме цим раціональним зерном і відрізняється Давос від усіх інших заходів”, — сказав Буряченко.
У будь-яких взаєминах — двосторонніх, багатосторонніх, наддержавних, міждержавних — потрібен економічний інтерес через призму безпеки та інших компонентів, доповнив він.
“Усе це робить Давос. І я б сформулював так, що цей Давос може для України стати проривним. На відміну від попередніх, де Україна не настільки глибоко опрацьовувала і виступ президента, і подальші двосторонні, багатосторонні зв’язки в межах цього економічного форуму”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Що обговорюють учасники ВЕФ у Давосі — огляд FREEДОМ (ВІДЕО)
Нагадаємо, 22 січня Зеленський у Давосі зустрівся з головою партії “Християнсько-демократичний союз”, керівником опозиційної фракції ХДС/ХСС у німецькому Бундестазі Фрідріхом Мерцом. Сторони обговорили необхідні зусилля та спільні з союзниками кроки для встановлення справедливого та міцного миру.
Збільшення товарообігу між державами та співробітництво в енергетичній сфері Володимир Зеленський обговорив із президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим. Також Зеленський провів зустріч з аргентинським колегою Хав’єром Мілеєм та іншими лідерами.
Читайте також: Європі потрібен власний “Залізний купол”, здатний протистояти будь-яким загрозам, — Зеленський