Що обговорюють учасники ВЕФ у Давосі — огляд FREEДОМ (ВІДЕО)

ВЕФ у Давосі. Фото: ap.org

З 20 до 24 січня Давос приймає учасників Всесвітнього економічного форуму. Цього року до Швейцарії прибули близько 3 тисяч представників понад 130 країн. Серед учасників — понад 50 глав держав. Нинішній форум, за словами президента ВЕФ Бьорге Бренде, відбувається на найскладнішому за останні кілька десятиліть геополітичному тлі. Подробиці — у матеріалі журналістів телеканалу FREEДОМ.

Під час виступу на форумі президент України Володимир Зеленський заявив, що Європі потрібна єдина політика у сфері безпеки та оборони. Він упевнений — тільки реальні гарантії безпеки для України можуть гарантувати безпеку всіх європейських країн.

“Якщо Путін наростив до понад 600 тисяч своє угруповання, як ви вважаєте, якщо не буде сильних гарантій безпеки — НАТО, військовий контингент, далекобійна зброя, розташована на території України. Якщо Путін повернеться, він точно повернеться з армією вдесятеро більшою, ніж угруповання на початку 2022 року. Тому що воно вже майже в 4,5 раза більше”, — зазначив Зеленський.

Президент України підтримав прагнення нової адміністрації США збільшити оборонні витрати країн-членів НАТО. Він нагадав, що Росія виробляє в кілька разів більше зброї, ніж уся Європа. При цьому економічний потенціал країни-агресора набагато менший.

Згадав Зеленський і про партнерство двох диктатур — Росії та Північної Кореї.

“Росія перетворюється на версію Північної Кореї — країни, де людське життя нічого не означає. Але в них є ядерна зброя і пекуче бажання зробити життя своїх сусідів нестерпним. Проти кого вони укладають такі угоди? Проти вас. Проти нас. Проти Європи. Проти Америки. Це не випадковість. Це їхні стратегічні пріоритети. І наші стратегічні пріоритети мають відповідати виклику в політиці, обороні та економіці. З такими загрозами можна впоратися тільки разом”, — акцентував український лідер.

Європа продовжить підтримувати Україну, незалежно від того, як розвиватиметься ситуація у світі, запевнила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

“Ми надали Україні підтримку майже на 130 мільярдів євро. І будемо продовжувати підтримувати Україну без будь-яких сумнівів. Що б не відбувалося далі, для нас важливо, аби Україна залишалася незалежною країною. І щоб саме вона ухвалювала рішення щодо своєї території. Ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, — запевнила президентка Єврокомісії.

Ще одна з головних тем дискусій у Давосі — повернення Дональда Трампа в Білий дім. Під час своєї передвиборчої кампанії президент США пообіцяв запровадити митні збори на товари як із дружніх, так і з недружніх країн.

На думку журналістів Deutsche Welle, ці заходи можуть особливо сильно вдарити по економіці Китаю та Німеччини. Канцлер ФРН Олаф Шольц наголосив: Берлін має намір захищати принципи вільної торгівлі.

“У світі, який постійно перебуває на межі нервового зриву, необхідні холодні голови. Не кожна пресконференція у Вашингтоні, не кожен твіт мають викликати в нас бурхливі екзистенціальні дебати. Це стосується і зміни уряду, яка відбулася у Вашингтоні. Зрозуміло, що Сполучені Штати — наш найближчий союзник за межами Європи. І я зроблю все, що в моїх силах, щоб так і було, тому що це в наших спільних інтересах”, — наголосив Шольц.

Особиста участь Трампа в роботі Всесвітнього економічного форуму не очікується, повідомив президент ВЕФ Бьорге Бренде. У Давос приїдуть представники адміністрації американського президента.

Читайте також: Європі потрібен власний “Залізний купол”, здатний протистояти будь-яким загрозам, — Зеленський

Нагадаємо, 54-й Всесвітній економічний форум стартував 20 січня в Давосі (Швейцарія). 21 січня на форумі виступив президент України Володимир Зеленський.

Прямий ефір