Кремлівський диктатор Путін та голова Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін сьогодні, 21 січня, провели переговори по відеозв’язку, нібито з метою підбиття підсумків роботи за минулий період та планування майбутнього розвитку російсько-китайського партнерства. Про це з посиланням на китайське інформаційне агентство “Сіньхуа” повідомляє FREEДOM.
Під час відеодзвінка Путін назвав Китай головним торговим партнером Росії та заявив, що товарообіг між РФ та Китаєм зріс на 7% і сягнув понад 220 млрд доларів.
Розмова Путіна та Сі Цзіньпіна відбулася наступного дня після інавгурації президента Сполучених штатів Америки Дональда Трампа. До цього вони зустрічалися 16-17 травня 2024 року, коли після свого повторного самопризначення на так званих “виборах” у РФ Путін відвідав Китай. На порядку денному неформальних переговорів були питання України, Азії, енергетики та торгівлі. Глава КНР та російський диктатор 3 липня провели чергову зустріч у рамках саміту “Шанхайської організації співробітництва” в Астані. У жовтні Путін і Сі зустрілися на саміті БРІКС, коли Сі Цзіньпін пообіцяв російському диктатору, що “дружба між їхніми країнами триватиме протягом багатьох поколінь”.
Тим часом американські ЗМІ з посиланням на поінформовані джерела повідомляють, що президент США Дональд Трамп хоче відвідати Китай у перші сто днів після вступу на посаду. Мета президента США — укласти угоди з Сі Цзіньпіном. При цьому Трамп прагне сприяти відкритому діалогу з Пекіном, дотримуючись при цьому жорсткої позиції щодо КНР, повідомили джерела. Президент США також висловив зацікавленість у відвідуванні не лише Китаю, він хоче зустрітися з прем’єр-міністром Індії Нарендрою Моді.
Читайте також: Китай намагається винести уроки з досвіду Росії в обході санкцій для подальшого протистояння зі США — думка експерта
Нагадаємо, 17 січня новообраний президент США Дональд Трамп та лідер Китаю Сі Цзіньпін поговорили телефоном. Обговорювалися заборона TikTok, торгівля, зусилля щодо досягнення миру та багато інших, сказав Дональд Трамп. Він назвав розмову дуже корисною як для Китаю, так і для США, і висловив сподівання, що разом вдасться вирішити багато проблем, написав президент США у соціальній мережі Truth Social.
Читайте також: Китай приєднається до санкцій проти Росії для захисту своїх інтересів — думка експерта