Президент США Дональд Трамп не згадав у своїй інавгураційній промові про Гренландію та Канаду, бо, імовірно, отримав від них певний сигнал про конструктивні переговори. Таку думку сьогодні, 21 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.
“Те, що Трамп у своїй промові не згадав про Гренландію й про Канаду, означає, що, вочевидь, він отримав певний фідбек, сигнал до якихось конструктивних переговорів. Усі розуміють, що там, у випадку Канади, торговельний дисбаланс потрібно відповідним чином, скажімо, виправляти, і, скоріш за все, він отримає хорошу угоду”, — сказав політолог.
На його думку, й щодо питання Гренландії вже були певні комунікації, які, найімовірніше, продовжаться.
“Вони будуть спрямовані на те, щоб просто зробити комфортнішим та дешевшим перебування військ США в Гренландії, і, можливо, це організація якихось спільних дій та об’єднань зусиль на Арктику, збереження відповідної логістики для того, щоб ані Росія, ані Китай там себе вільно не почували. Тобто те, що він не згадав, це говорить про те, що він отримав ті фідбеки, які його влаштували”, — сказав Петренко.
Він зазначив, що побоювання викликає тема Панамського каналу. Політолог нагадав, що Трамп пообіцяв визнати картелі терористичними організаціями, а також встановити режим національної надзвичайної ситуації на південному кордоні з Мексикою, а це дає змогу використовувати федеральні війська.
“Думаю, тут нічого не заважає Трампу сказати, що в Панамі є теж картелі. Плюс ми ж знаємо, що трафік інгредієнтів для створення там метамфетаміну йде якраз із Китаю. Китай контролює Панамський канал, і, в принципі, Китай буде ще теж щось протиставляти. Я вже не про Панаму. Ми прекрасно пам’ятаємо, як взагалі виникла Панама. Це взагалі частина Колумбії, між іншим, і жодних особливих підстав, окрім побудови каналу, для того, щоб створювати окрему державу, там не було. Ось тому тут буде досить така тоненька зона, і тут можуть бути якраз більш рішучі дії з боку Сполучених Штатів Америки, яких точно він не робитиме щодо ні Канади, ні Гренландії. Це точка, на яку варто дивитися. І подивимося, як поводитиметься Китай”, — вважає політолог.
Читайте також: Зовнішня політика Трампа не спрямована на ізоляціонізм — аналіз Петренка
Нагадаємо, 47-й президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у понеділок, 20 січня, склав присягу як глава держави.