Сполучені Штати Америки можуть стати медіатором у мирному переговорному процесі. Таку думку сьогодні, 21 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.
Він припускає, що для Києва та Москви можливі не прямі переговори, а посередництво.
Крім того, політолог зауважив, що якщо говорити про певні гарантії безпеки, то може йтися про якийсь формат миротворчої місії, яка здійснюватиме верифікацію, як сторони дотримуються домовленостей.
“Тобто певний моніторинг й теоретично потенційна присутність контингентів, очевидно, не Сполучених Штатів Америки, а європейських країн, як теж своєрідна гарантія. І в такому форматі, безумовно, має бути медіатор. Найімовірніше, це якраз Трамп та його команда, та інші учасники, які забезпечуватимуть загалом ось цю конструкцію мирного процесу. Насамперед, це європейські країни. Далі потрібно зрозуміти, хто з європейських країн буде готовий до цього приєднатися та якою мірою”, — сказав Петренко.
Він додав, що до діалогу та участі в такому процесі готові Велика Британія та Франція.
“Поки що не знаємо позицію Німеччини. Є заява Польщі, яка поки що не готова до участі в потенційній, давайте дуже умовно говорити про миротворчу місію. Ось тому тут, у принципі, все логічно в тому, що кількість країн, які будуть залучені загалом до мирного процесу, буде точно більшою, ніж Україна та Росія”, — сказав політолог.
Читайте також: Україна має вступити в переговори з позиції сили, — Макрон
Раніше повідомлялося, що президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер провели двосторонню зустріч у заміській резиденції британського прем’єра. Центральною темою зустрічі була ситуація в Україні та необхідність продовжувати її військову та гуманітарну підтримку.