Зовнішня політика президента США Дональда Трампа не спрямована на ізоляціонізм. Таку думку сьогодні, 21 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив доктор політичних наук Ігор Петренко.
“Виходячи з тих заяв, які робив Трамп під час своєї інавгураційної промови, він бачить себе, скажімо, миротворцем, — зупинити війни, яких він не починав. І, в принципі, знову ж таки зовнішня політика Трампа не спрямована на ізоляціонізм, як багато хто говорив або припускав, що ось він займатиметься тільки внутрішньою політикою. Те, про що він говорив, — це фактично повернення такої сили Штатам у питанні відстоювання своїх безпосередніх інтересів, які він просуватиме через зовнішній контур”, — сказав експерт.
Політолог нагадав, що Трамп говорив про сильну армію, про те, що його політика буде спрямована на максимальне отримання вигоди Сполученими Штатами Америки, про перегляд договорів, альянсів, тарифів, які створюють дисбаланс, наприклад, у торговельних відносинах.
“І все-таки він знову ж таки натякав на те, що він буде тим, хто буде готовий використовувати не тільки економічні інструменти, але й, скажімо, й інші. У зв’язку з цим ми можемо говорити про те, що Трамп точно не захоче виглядати слабким щодо Путіна, Російської Федерації й тому точно не варто говорити про те, що він припинить або зменшить допомогу Україні. Так, це буде підв’язано під якийсь переговорний процес, але на сьогодні Україна займає конструктивну позицію”, — сказав Петренко.
На його думку, дії президента США б’ють по Російській Федерації. Політолог вважає, що висловлювання Трампа свідчать про те, що Сполучені Штати Америки націлені зайняти місце Росії в питанні продажу енергоресурсів.
“Його знаменита фраза “Drill, baby, drill”, і ось уже нібито рішення, його указ — спрямоване на те, щоб зняти всі обмеження на видобуток. Він чітко сказав, що Сполучені Штати Америки будуть займати лідируючу позицію в торгівлі енергоресурсами. Це б’є безпосередньо по Російській Федерації. Ми вже зараз бачимо, ті санкції останні, які ухвалили, сильно вдарили — безліч суден цього тіньового флоту стоїть й нікуди не може рушити. Дуже багато валютної виручки Російської Федерації застрягло якраз через цей санкційний тиск. І те рішення, яке він озвучував, напряму б’є по Росії, оскільки головне паливо й головний ресурс, яким користується Російська Федерація, щоб підживлювати свою агресію, — це якраз продаж нафти та газу. Ось тому й це грає в плюс, скажімо, Україні”, — сказав Петренко.
Він прогнозує, що буде певна затримка з наданням допомоги Україні, проте адміністрація Байдена створила певну “подушку міцності” для країни.
Читайте також: Трамп не скасовуватиме санкції проти РФ, скоріше, запровадить нові — аргументи Бродської-Кроткіної
Нагадаємо, 47-й президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп у понеділок, 20 січня, склав присягу як глава держави.