Для України важливо максимально перенести війну на територію Росії, — Леонов

Пожар на нефтебазе в Клинцах, РФ. Скриншот: now.novyny.live

Позицію України перед можливими мирними переговорами зміцнить тотальне перенесення війни на територію Російської Федерації. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДOM висловив виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.

“Дійсно, війна повинна досягати території Російської Федерації. І зараз я говорю не тільки про Курську область. Насамперед це мають бути більш масовані та більш ефективні удари по російському нафтогазовому сектору, по заводах, що випускають військову продукцію. Завдяки цьому Росія, по-перше, втрачає можливість перероблення нафти й гроші для того, щоб вести війну проти України. По-друге, знищення військових запасів (зброї, паливно-мастильних матеріалів тощо) знижує ефективність вести наступальні дії на фронті. Крім того, українські безпілотники, ракети, які сягатимуть якомога далі в глибину території Росії, тиснутимуть на Путіна і показуватимуть громадянам його країни, що війна — це не тільки десь там в Україні, а вже досягає їхніх домівок”, — зазначив Леонов.

Водночас він зазначив, що Україна у своїх ударах по території Росії істотно відрізняється від Російської Федерації.

“За роки війни ми бачили всяке: удари по житлових будинках, удар по “Охматдиту”. Але Україна відрізняється від терористичного російського режиму — Україна б’є виключно по енергетичній, економічній інфраструктурі та військовій інфраструктурі. Це бачать наші західні партнери, тому й надають максимальну підтримку. Але, як на мене, кількість ударів по об’єктах на території РФ потрібно збільшувати”, — вважає експерт.

Він також вважає, що Курська операція Збройних сил України (ЗСУ) завдала сильного іміджевого удару по РФ загалом, і безпосередньо — по російському диктатору Путіну.

“Це не просто іміджевий удар, це крах деяких його геополітичних проєктів. Річ у тім, що Росія звернулася по допомогу до Північної Кореї, але не звернулася по допомогу до ОДКБ (Організація договору колективної безпеки, — ред.). Чому? Очевидно, за попередньої консультації жодна країна ОДКБ не погодилася допомогти Росії відбивати Курську область. Що це означає? Це означає, що такої системи колективної безпеки просто не існує. Путін хотів мати “ручний” аналог НАТО, але його плани провалилися. Власне кажучи, це говорить про те, що Росія втратила свій інструмент домінування на пострадянському просторі”, — підсумував Олександр Леонов.

Читайте також: Щоб наблизитися до фіналу війни, необхідно позбутися ілюзій про те, що РФ — країна з притомною політикою, — Подоляк

Прямий ефір