2025 рік для РФ буде складним: у Фонді національного добробуту РФ залишилися тільки юані. Про це сьогодні, 17 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з економічних питань, кандидат економічних наук Ілля Несходовський.
За його словами, Фонд національного добробуту РФ — це така собі кубушка, яку російська влада змушена використовувати, адже в бюджеті не вистачає грошей для фінансування всіх витрат.
“У бюджеті недостатньо грошей, щоб фінансувати всі витрати, відповідно, в цю кубушку постійно засовують свою руку. На початок війни вона суттєво була поповнена, у 2022 році. А коли внаслідок агресії ціни на нафту і ціни на газ суттєво зросли, відповідно, вони коштом цих ресурсів змогли її поповнити”, — сказав експерт.
Несходовський зазначив, що все це дало змогу владі РФ у 2023 році зображати якийсь економічний добробут.
“Але економічні закони не можна обійти, їх не можна обдурити, рано чи пізно, скільки б ти з цієї кубушки не діставав гроші, ці гроші врешті-решт закінчуються. І от, попри те, що вони змальовували певний такий добробут впродовж усього 2024 року стосовно цього Фонду добробуту — там десь плюс-мінус 50 млрд постійно крутилося, але необхідно було профінансувати видатки. І в грудні 2024 року вони їх профінансували, як результат — істотно впали”, — сказав експерт.
Він зауважив, що, крім того, що зменшився обсяг Фонду національного добробуту РФ, погіршився й якісний склад ресурсів, які там знаходяться.
“Якщо раніше це були ліквідні долари, євро, золото, то тепер здебільшого це юані, тобто, іншими словами, й валюта змінилася. А з огляду на те, що китайський юань — це не вільно конвертована валюта, то це означає, що й можливість розрахунків, й покриття витрат набагато нижча, ніж якби це були такі визнані валюти, що використовуються в усьому світі, як, наприклад, долари та євро. Тому як зменшення ми можемо відзначати, так і якісний стан погіршився цього фонду. Вже 2025 рік, особливо з огляду на ті санкції, які були запроваджені, для російської економіки буде дуже складним”, — сказав Несходовський.
Читайте також: Росії буде дедалі складніше продавати свою нафту й отримувати прибуток: наслідки нових санкцій США
Нагадаємо, російський диктатор Володимир Путін провів щорічну “пряму лінію”, на якій заявив, що російська економіка зростає, поки країна перебуває у стані війни проти України.