Допомога Україні є головною темою засідання Військового комітету НАТО в Брюсселі, яке проходить 15-16 січня. Про це у своїй вступній промові заявив глава комітету адмірал Роб Бауер, інформує кореспондент FREEДОМ в Європі.
Під час зустрічі буде порушено питання підготовки українських солдатів, координації допомоги та зміцнення сумісності України з НАТО.
“Сьогодні 1057 день того, що, як Росія вважала, буде триденною війною, а наступного місяця ми побачимо трирічну позначку. У своїй новорічній промові президент Путін заявив, що шкодує тільки про те, що Росія не вдерлася в Україну раніше, й оголосив 2025 рік роком “захисника вітчизни”. Реальність така, що Кремль не досяг жодної зі своїх стратегічних цілей, тоді як 700 тисяч росіян було вбито й поранено, а все населення Росії страждає під тягарем військових дій. Тим часом українці стикаються з тортурами, зґвалтуваннями, викраденнями дітей та дорослих, повним запереченням своєї ідентичності, фільтраційними таборами та масовими похованнями. Боротьба за свободу тут не пафосне гасло, це те, чим вони займаються щодня”, — заявив Бауер, відкриваючи засідання.
Він зауважив, що допомога Україні — не благодійність, а надається в інтересах Альянсу.
“Суверенітет — це не абстрактний термін. Це різниця між самостійним вирішенням власної долі або вирішенням її з Москви. Україна потребує й заслуговує на нашу повну підтримку. Наша підтримка — це не благодійність. Це в політичних та військових інтересах Альянсу. Нам потрібно показати світові, що демократія може перемогти й переможе, і що демократія варта того, щоб за неї боротися. Це не ідеальна система, й сама собою вона не є стійкою, навіть у країнах, де вона існувала століттями. Але заради цього варто ризикувати життям. Бо без вибору, без свободи, без верховенства закону, що є? Як ми коли-небудь зможемо побудувати безпечний та процвітаючий світ для наших дітей?” — запитав керівник Військового комітету НАТО.
Читайте також: НАТО — найкращий у світі інструмент безпеки, хоча й не дає стовідсоткової гарантії — думка
Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Європейському Союзу необхідно терміново збільшити виробництво озброєнь для того, щоб захистити себе й допомогти Україні. Необхідно виробляти більше кораблів, танків, літаків, боєприпасів, супутників й безпілотників.