Україна у “війні дронів” має низку переваг — розбір командира батальйону “Ахіллес”

Юрій Федоренко. Фото: facebook.com

Україна у “війні дронів” має низку переваг перед противником. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92-ї окремої штурмової бригади імені кошового отамана Івана Сірка Юрій Федоренко.

Він наголосив, що існує велика номенклатура безпілотників.

“Напевно, противник має дуже хорошу лінійку розвідувальних “крил”. Які саме? Supercam, Zala й “Орлан” — це те, що противник зробив добре. Ми змушені це визнати. І те, що противник має можливість виготовляти в кількості, проводити модернізацію. І на початку минулого, 2024 року, це була величезна проблема в тому, що наші розвідувальні засоби типу “крило” противник збиває завдяки своїй потужній протиповітряній оборони. Ми не можемо збивати його, тому що в нас недостатня кількість протиповітряних засобів”, — сказав Федоренко.

За його словами, українці придумали рішення — за допомогою своїх дронів почали збивати безпілотники противника.

“На сьогодні на одне наше “крило” противник має 2, можливо 3, але не більше. Раніше це було і 5, і 7 могло бути, залежно від того, наскільки пріоритетний напрямок для ворога. На початок 2024 року в нас практично не було ударних “крил”-камікадзе, а противник мав “Молнию”, “Ланцет” і багато чого іншого. Станом на сьогодні ми маємо дуже близький за характеристиками безпілотник, такий, як “Булава”. За своїми характеристиками він дуже схожий на “Ланцет”. Це означає, що вже навесні техніка противника почне горіти набагато інтенсивніше”, — розповів командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес”.

Він наголосив, що в розпорядженні України тепер є ударні “крила”, які дають можливість досить глибоко на території оперативного простору противника ліквідувати законні воєнні цілі.

Що стосується FPV-дронів, то, за словами Федоренка, на початок 2024 року в росіян була велика перевага: на один український дрон у противника було сім, а зараз співвідношення — один до одного.

Він констатував, що завдяки близькості до Китаю РФ змогла набагато швидше масштабувати виробництво, ніж це зробила Україна.

“Але ми вже знайшли вихід із цієї ситуації… До початку літа, я думаю, що за FPV-дронами на оптоволокні ми десь наблизимося до паритету. FPV-дрони з автоматичним наведенням — тут ми попереду. І плюс додатково нічні бомбери, які противник називає “Баба-Яга” — вони намагаються зробити щось схоже й точно колись зроблять — але на цю хвилину ми набагато-набагато попереду”, — сказав Федоренко.

Читайте також: Вилітають на розвідку та попутно збивають російські ударні БпЛА: як захищають небо українські дрони (ВІДЕО)

Нагадаємо, у Міністерстві оборони України тестують нові українські дрони, керовані через оптоволоконний кабель. Безпілотники такого типу ефективні в умовах застосування армією РФ засобів радіоелектронної боротьби.

Прямий ефір