Україна готова до переговорів про припинення війни, в той час як Росія не демонструє готовності до конструктивного діалогу. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 13 січня, поділився доктор політичних наук Ігор Петренко.
“Є чіткі заяви президента Зеленського про те, що Київ готовий до переговорного треку. Ми підтримуємо ініціативи новообраного президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа, але, безумовно, говоримо про важливі для нас речі. Передовсім цей діалог має враховувати принципові речі. Принципові не тільки для України. Це питання територіальної цілісності та суверенітету, це питання гарантій безпеки для того, щоб подібна агресія [з боку РФ] не повторилася”, — зазначив політолог.
Петренко акцентував, що майбутній переговорний трек повинен мати свою логіку.
“Переговорний трек, який призведе до зменшення інтенсивності бойових дій або до якогось процесу заморожування конфлікту, повинен мати свою логіку. І цю логіку ми проговорюємо. Важливо розуміти, як це відбуватиметься. Оскільки просто дати свого роду перепочинок для Російської Федерації, для нового витка агресії це, очевидно, неправильно. Тут Київ має теж чітке розуміння, як і підтримку з боку країн Балтії, Східної Європи, Північної Європи”, — сказав спікер.
Важливо переконати решту партнерів у тому, що Україні потрібні гарантії безпеки, а також продовження санкційного тиску, його збільшення, на Російську Федерацію, вважає політолог.
“Необхідно виступити з чітким посиланням, що для України принципове питання — повернення під контроль усіх територій, і під це будуть підв’язані досить серйозні інструменти тиску на Російську Федерацію. Це правильна, скажімо, така логіка, якою потрібно користуватися”, — зазначив спікер.
Водночас Російська Федерація демонструє абсолютно деструктивне посилання, вважає Петренко.
“Путін пропонує мірятися “Орешниками”. Він каже, що, мовляв, окей, зустріч (із Трампом, — ред.) — так, але всі свої “хотєлки”, як, наприклад, “демілітаризація”, “денацифікація” та всі інші, залишаються в силі. Путін зараз хіба що не каже враховувати реалії на землі, оскільки ситуація в Курській області явно не грає йому тут на руку. Але загалом диктатор не демонструє того, що готовий бути конструктивним у цьому питанні”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: У нас є важелі впливу: як США можуть посадити Путіна за стіл переговорів, розповів Волц
Нагадаємо, раніше координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що наразі жодна зі сторін повномасштабної війни Росії проти України не готова до переговорів про врегулювання.
Раніше повідомлялося, що Дональд Трамп, який вступить на посаду президента США 20 січня, заявив, що готує зустріч із Володимиром Путіним, аби “покласти край” війні РФ проти України. Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков у відповідь повідомив, що Путін “відкритий для контактів” із Трампом.