Розлив російського мазуту в Чорному морі: через місяць Путін “перейнявся” ліквідацією наслідків

Наслідки розливу нафтопродуктів у Чорному морі. Фото: t.me/pva_chp

У Чорноморському районі тимчасово окупованого Криму ввели режим надзвичайної ситуації муніципального характеру через виявлений мазут. Сотні волонтерів і рятувальників очищають узбережжя. Мазут вилився в море внаслідок аварії двох танкерів “Волгонефть” у Керченській протоці в грудні минулого року. Про ситуацію в регіоні розповідає FREEДOM.

За даними МНС РФ, з моменту аварії рятувальники та волонтери зібрали й вивезли майже 140 тисяч тонн забрудненого піску з пляжів Краснодарського краю, понад 270 тонн — з кримського узбережжя і 141 тонну — з Севастополя. В акваторії Керченської протоки зібрали ще 25 тонн нафтовмісної рідини. Стан моря та узбережжя продовжують моніторити на предмет нових забруднень. За різними даними, із затонулих танкерів вилилося до чотирьох тисяч тонн мазуту — частина осіла на дно. Фактичний обсяг витоку може бути вищим, заявляли в Greenpeace. Загалом танкери перевозили понад 9 тисяч тонн нафтопродуктів.

Російський диктатор Володимир Путін вирішив створити штаб із ліквідації наслідків аварії танкерів у Керченській протоці, який працював би на місці. 9 січня, тобто на 25 день після розливу мазуту, Путін заявив, що він не може оминути питання ліквідації наслідків аварії танкерів у Чорному морі та розливу нафтопродуктів. І це один із найсерйозніших викликів у галузі екології за останні роки, додав диктатор.

Два російські танкери, які були пошкоджені під час шторму в Керченській протоці, демонструють ризики старіння так званого тіньового флоту РФ. Про це пише Reuters. Також агентство акцентувало на тому, що розлив нафти може стати однією з найбільших екологічних катастроф у регіоні за останні роки.

Зазначимо, 15 грудня 136-метровий російський танкер “Волгонефть 212” розколовся навпіл у Керченській протоці. Носова частина затонула мало не в прямому ефірі. Ще одне судно, 132-метровий танкер “Волгонефть 239” — отримало пошкодження. Обом суднам — кілька десятків років.

Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що Володимир Путін створює небезпеку Балтійському морю, використовуючи тіньовий флот в обхід санкцій. Про це пише Spiegel. Коментар міністра з’явився після того, як у п’ятницю, 10 січня, російський танкер зі 100 тис. тонн нафти зазнав аварії біля німецького острова Рюген. За словами глави німецького МЗС, тіньовий флот завдає серйозної шкоди навколишньому середовищу і ставить під загрозу туризм.

“Огидним розгортанням флоту іржавих танкерів Путін не тільки обходить санкції, а й погоджується з тим, що туризм на Балтійському морі зупиниться. Росія ставить під загрозу нашу європейську безпеку не тільки своєю загарбницькою війною проти України, яка порушує міжнародне право, а й обірваними кабелями, переміщеними прикордонними буями, кампаніями з дезінформації, GPS-глушниками та навіть напівзруйнованими нафтовими танкерами”, — заявила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в інтерв’ю виданню Spiegel.

Читайте також: Велика частина мазуту ще перебуває в затоплених танкерах РФ: про наслідки екологічної катастрофи для Криму розповів Чубаров

Прямий ефір