Російські окупанти в захопленому Маріуполі відновлюють будівлю Донецького академічного обласного драматичного театру (Маріупольський драмтеатр), на яку вони 16 березня 2022 року скинули авіабомби. Попри сотні загиблих мирних людей, які переховувалися в театрі, окупанти планують відновити у театрі вистави. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів депутат Маріупольської міської ради Дмитро Забавін.
Забавін особисто був у драмтеатрі 14 березня — за два дні до того, як росіяни скинули дві авіабомби на будівлю, в якій рятувалися сотні людей.
“Там було дуже багато людей, там пройти було неможливо. Тим, хто був у підвалах, пощастило вижити. А ті, хто були в холі першого і другого поверхів, на жаль, загинули”, — нагадав він.
Рівень цинізму росіян зашкалює. Навіть 2022 року на площі перед зруйнованим драмтеатром — там, де був трагічно відомий напис “Діти”, вони проводили свої урочисті заходи з врученням грамот, оплесками.
Нині окупанти відновлюють будівлю драмтеатру. І попри трагедію, планують грати в ній вистави.
“Але є ще більший цинізм: у виставах гратимуть і деякі актори, які ховалися в цьому драмтеатрі. А зараз вони служать придворними блазнями Росії та дають виставу в іншій будівлі. А після відновлення вони планують переїхати в колишню будівлю. І нічого їх не бентежить. Але я впевнений, що покарання рано чи пізно наздожене і самих російських окупантів, і цих колаборантів, які прислуговують Росії”, — наголосив Забавін.
Серед таких колаборантів — гендиректор і художній керівник театру Володимир Кожевніков, який залишився в Маріуполі та погодився очолювати драмтеатр при окупантах.
“До 2022 року Кожевніков на кожен захід ходив у вишиванці, співав гімн України. Тобто показував свій патріотизм. І яке було здивування, коли він залишився і зараз там працює, розважає як придворний блазень російських окупантів”, — розповів депутат.
Забавін зауважив, що, на жаль, випадки колабораційної діяльності не поодинокі, “коли люди декларували одну поведінку, і такого ти від них не очікував”.
“Із 500-тисячного Маріуполя добровільно у 2022 році російські паспорти отримали менше ніж 5 000 громадян, тобто менше ніж 1% добровільно. Тобто йшли ті, хто швидко перефарбовувався. Потім, коли вже зробили примусову паспортизацію, звичайно, багато хто був змушений отримати ці паспорти”, — додав він.
За даними Забавіна, зараз у Маріуполі залишилося 100 тисяч колишніх жителів.
Читайте також: Нові багатоповерхівки в Маріуполі окупанти зводять не для місцевих жителів, а для російських рабів, — Забавін
Нагадаємо, будівля Донецького академічного обласного драматичного театру в Маріуполі на початку 2022 року слугувала бомбосховищем для орієнтовно 600-1 300 місцевих жителів. Сюди також було евакуйовано частину вагітних і жінок, які нещодавно народили, які пережили бомбардування пологового будинку 9 березня. Перед театром і позаду нього було нанесено два великі написи “Діти”. Незважаючи на це, російські військові 16 березня 2022 року скинули на будівлю дві авіабомби. Бомбосховище під будівлею театру вціліло, з нього вдалося визволити близько 130 осіб. Під час бомбардування загинуло щонайменше 300 осіб.
Читайте також: Меткомбінат імені Ілліча віддали на відкуп “кадировцям”: про стан заводів в окупованому Маріуполі розповів Забавін