Нафтобаза в Енгельсі, що в Саратовській області РФ, після удару 8 січня продовжує горіти. Чотири резервуари знищено, ще два почали детонувати напередодні ввечері. Про це розповів в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 9 січня, речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.
“Щонайменше сьогодні ми говоримо про те, що чотири резервуари знищено повністю. Вчора якраз два почали детонувати. Ба більше, є втрати серед особового складу російського МНС. Це пожежа високої складності. Детонація резервуарів триває”, — сказав Братчук.
Він наголосив, що це база Росрезерву — фактично військової структури, яка сьогодні працює на російську агресію проти України.
На думку Братчука, завдяки цій атаці виграно певний час для збереження українських об’єктів від ударів російськими літаками.
“У зв’язку з такою ситуацією літаки не отримають паливо. Тобто цілком ймовірно, що підготовка до чергового масованого удару по Україні буде відкладена. Ми ж прекрасно розуміємо, що Росія не зупиняється у своїх терористичних діях, принаймні поки що. У будь-якому разі, це може дійсно затримати чергову атаку хоча б на кілька днів”, — зазначив речник.
Крім того, удари по нафтопереробних заводах, по сховищах палива — це порушення виробничого процесу з необхідністю подальшого відновлення.
“Ось тут уже вступають у справу санкції. Адже знайти деталі сьогодні набагато складніше, ніж це було до введення таких обмежень. Тому виробничі процеси, звісно, страждають. Загалом же стає менше палива, а отже — менше можливостей у російської авіації, принаймні на цій базі в Енгельсі, злітати. Ми розуміємо, що буде задіяна інша логістика, але вона вже буде більш ускладнена. Це, знову-таки, час, ресурси. Тобто зайвий ресурс необхідно витрачати. Але головне, що на певний час частина цих літаків стратегічної авіації, напевно, все ж таки не злетять”, — акцентував Братчук.
Він також зазначив, що удари по НПЗ у Росії позначаються на економіці країни-агресора.
“Якщо є втрати у таких підприємств, то, відповідно, буде менше поставок на фронт. У будь-якому разі, це напруга на економіку. Зараз ми не можемо сказати, що це кардинальним чином вплинуло на постачання палива на фронт. Вплинуло на логістику. Тому що знищуються, наприклад, можливості нафтопереробної промисловості на півдні Російської Федерації. Звідти дуже багато ресурсів іде, зокрема, через Крим, і не тільки на південний театр воєнних дій. У будь-якому разі, економіка напружується, оскільки у цивільних забирають — віддають військовим”, — сказав спікер.
Братчук вважає, що такі удари триватимуть, оскільки вони впливають на можливості РФ продовжувати війну.
“Може здатися, що інтенсивність ударів стала меншою. Але найголовніше — порушується логістика, порушується виробничий процес. Це те, що впливає на економіку, економіка — на ресурс. Ланцюжок замикається, ресурс впливає на можливості Росії продовжувати війну. Сьогодні вони ще є, але тим не менш стає менше”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Понад 54 тис. цілей противника вразили українські ударні дрони, — Сирський
Нагадаємо, Сили оборони України завдали удару по нафтобазі в російському місті Енгельс 8 січня. База забезпечувала паливом військовий аеродром “Енгельс-2”, де базується стратегічна авіація ворога.