Успіху чергової наступальної операції Сил оборони України в Курській області сприяв режим повної інформаційної тиші. Це знову забезпечило ефект несподіванки для російських окупантів. За 15 місяців наступу російських військ на Донбасі вони пройшли трохи більше 40 км, тоді як Збройні сили України за три дні пройшли 20 км на Курщині. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 8 січня, розповів екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.
Він нагадав, що п’ять місяців тому, коли ЗСУ зайшли на Курщину, була точно така сама ситуація.
“Успіх Курської операції ЗСУ значною мірою спочатку пояснювався тим, що вдалося її підготувати в повній таємниці. Ворог абсолютно не очікував, що ми там з’явимося, що ми там будемо щось робити, і не просто щось робити, а активно наступати на їхній території. Ефект несподіванки був дуже сильним. Якщо я не помиляюся, мало не весь перший тиждень з української сторони було повне мовчання”, — зазначив Дикий.
Тоді, вважає він, ворог виявився абсолютно не підготовленим, що певною мірою можна списати на те, що загарбники взагалі не припускали такого маневру з боку ЗСУ.
“Але минуло п’ять місяців. І українським військам вдалося повторити ефект несподіванки. Це прекрасно, і, чесно кажучи, щодо наших ворогів уже не має взагалі жодного виправдання. Тобто п’ять місяців тривають бої на їхній території, а вони чомусь знову виявилися неготовими до того, що ці бої можуть бути не тільки оборонними з боку ЗСУ, але й наступальними. П’ять місяців воюємо і раптом — несподіваний наступ. Цього разу навіть я дуже здивований. Але факт у тому, що росіяни виявилися знову не готові, а наше командування вкотре змогло підготовку досить масштабної операції провести в повній тиші. Ось це вищий пілотаж”, — акцентував Дикий.
За його словами, на сьогодні відомо, що операція ЗСУ на Курщині — це не просто контрудар у напрямку, на якому останні кілька місяців українські військові відбивали російські удари. Це удар на абсолютно новому напрямку.
“Що стосується вже пройдених відстаней, точно можна сказати, і це чітко підтверджено незалежними спостерігачами, що українські передові частини наразі від Суджі подолали щонайменше 20 км. Але дуже ймовірно, що багато чого ще не потрапило на радари незалежних спостерігачів. Поки що точно підтверджено, що ми вже за понад 20 км на північний схід від Суджі. Для порівняння: на Донбасі, де найбільші успіхи має противник, за минулий рік, навіть не за 12 місяців, а за 15, вони пройшли трохи понад 40 км. І ось тут за три дні операції ЗСУ пройшли 20 км. Ось просто порівнюємо ці цифри і розуміємо, наскільки по-різному ці речі відбуваються”, — зазначив гість ефіру.
Він пояснив, що на Курщині не окопна війна, тому можливі прориви в глибокий тил ворога. Там українським захисникам вдається робити те, що, на жаль, зараз неможливо на інших ділянках фронту.
“Там не окопна війна, і тому можливо те, що зараз вдруге українська армія здійснила глибокий прорив у тил ворога. У масштабах воєн минулого 20 км — це не глибоко. Але ще раз: масштаб цієї війни інший. Коли вся величезна російська армія за минулий рік пройшла 40 км, і тут відразу прорив ЗСУ на 20 км. На Курщині вдалося зберегти той тип війни, який був навесні 2022 року на Київщині, Чернігівщині та Сумщині. Це високоманеврена війна у складній лісистій місцевості. Там немає суцільної лінії окопів, немає тяжкої виснажливої окопної війни, де, на жаль, дуже велику роль відіграє саме фізична кількість противника”, — сказав спікер.
На Курщині українським військовим вдається воювати якістю проти кількості, тому що дуже багато залежить і від здібностей одного конкретного бійця, і від управління військами, доповнив Дикий.
“За двома цими параметрами ми явно нашого противника перевершуємо, цим компенсуємо те, що кількісно їх там набагато більше. До речі, я наведу й інші цифри. Коли останні чотири місяці ЗСУ в Курській області вели дуже мобільні, маневрені, але оборонні бої, там 10 000 українських захисників і захисниць стримували 60 000 росіян, плюс 12 000 північнокорейців. Тобто 10 000 наших зв’язували 72 000 одиниць особового складу ворога. В умовах окопної війни такий формат практично неможливий. А ось там вдається”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Росії не вистачає ресурсів на Курському напрямку, попри участь північнокорейців, — Ступак
Нагадаємо, ЗСУ увійшли в Курську область 6 серпня 2024 року і з того часу утримують її частину. На цьому напрямку росіяни вже втратили понад 38 тис. солдатів, із них близько 15 тис. убитими. Крім того, 3 800 північнокорейських військових були вбиті або поранені.
Читайте також: Новий наступ ЗСУ в Курській області: стали відомі деталі операції (ВІДЕО)