Україна має близько 165 найменувань розроблених дронів — як нові технології допомагають захисникам: аналіз Братчука

Сергій Братчук. Скріншот: uatv.ua

Сьогодні війна стала технологічною. І одну з ключових ролей у ній відіграють нові розробки. Новинки українського ВПК, зокрема дрони, вдосконалені системи радіоелектронної боротьби, ламають плани російських окупантів, а головне — допомагають зберегти людські життя. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділився речник Української добровольчої армії Сергій Братчук.

“Нинішня війна стала технологічною. Ми це прекрасно розуміємо, бачимо, відчуваємо на полі бою. Поле бою — це не тільки стрілецький бій, це і боротьба ресурсів. Тому стратегія України цілком себе виправдовує. Нові розробки допомагають не тільки в боротьбі з противником на фронті, а й дають змогу підривати його потенціал, зокрема, далекобійними ударами по території РФ”, — сказав Братчук.

Він нагадав, що не так давно відбувся перший суто роботизований бій. Крім того, українські морські дрони, які управляються дистанційно, вразили ворожий вертоліт у Керченській протоці.

“Наші морські дрони без екіпажу, де людина не перебуває на борту, управляються на відстані, вже воюють із вертольотами. Це показав бій у Керченській протоці. Також ми сьогодні говоримо про використання лазерних установок. Якщо про це заявляють вищі представники української армії, то, щонайменше, ці зразки вже надійшли у виробництво, а результати будуть проявлятися на полі бою. Я прихильник того, щоб про це першими заявляли росіяни, які відчувають ці удари на собі”, — зазначив спікер.

Братчук наголосив, що за досить короткий період часу Україна суттєво розширила номенклатуру безпілотників власного виробництва.

“Номенклатура наших ударних дронів сьогодні становить понад 165 найменувань. І ми чудово розуміємо, що ці різноманітні дрони, зокрема, використовуються для ураження противника не тільки на полі бою, безпосередньо живої сили чи його озброєнь, а й арсеналів, сховищ боєприпасів. Це ті ударні дрони, які долітають на великі відстані. Вони вже проявили себе, наприклад, у “царстві дон-дона” (у Чечні, — ред.), проявляють себе і на інших об’єктах”, — сказав гість ефіру.

Братчук також звернув увагу на те, що сьогодні Україна вдосконалює свої системи ППО і радіоелектронної боротьби (РЕБ).

“Вони, дійсно, перебувають на висоті, і, напевно, за деякими параметрами, я думаю, зокрема технічними, вже перевершують російські”, — сказав спікер. 

При цьому він акцентував, що Путін активним піаром “Орешника” намагається продемонструвати, що Росія сильна, у неї є розробки. Але, якщо вони є, то досить сирі.

“Технології війни дійсно змінилися. Поле бою змінюється. І сьогодні для нас важливо те, про що Україна говорила завжди, два головні завдання: знищувати ресурс ворога і берегти свій особовий склад. У нас у пріоритеті берегти особовий склад, який керуватиме роботами. Хоча, поки піхота не пройде нашими визволеними українськими землями і не встановить прапор України, ми не можемо сказати, що наша земля повністю звільнена. Але, в будь-якому разі, я думаю, що це буде, зокрема, за допомогою нових технологій. І це відбуватиметься в історичному вимірі досить-таки швидко. Дуже на це сподіваюся”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Удар по Новошахтинському НПЗ суттєво підриває військові можливості РФ, — Снєгирьов

Нагадаємо, нові БпЛА постійно з’являються на українському ринку. Дуже перспективними є дрони на оптоволокні. Є в України й нові розробки в галузі РЕБ. 

Читайте також: Російський флот під прицілом морських дронів: блискучі українські спецоперації в Чорному морі та їхні наслідки 

Прямий ефір