Ідеологічна складова в мілітаризації дітей на окупованих Росією територіях виходить на перше місце — деталі від Ястребової

Віра Ястребова. Фото: ukrinform.ua

Військова доктрина та мілітаризація дітей на окупованих територіях набирає обертів. Про це сьогодні, 24 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла директорка Східної правозахисної групи, адвокатка Віра Ястребова.

“Ми, на жаль, бачимо те, що зараз Російська Федерація, путінська влада робить все для того, щоб виховати не просто дітей, які володітимуть навичками ведення бойових дій, чому приділялася увага раніше, а саме наголошують на ідеологічному вихованні слухняних солдатів режиму Путіна. Тобто ідеологічна складова так званих освітніх заходів виходить на чільну роль”, — зазначила вона.

Ястребова звернула увагу, що путінський режим виховує покірних солдатів, які воюватимуть не за гроші, а за ідею.

“Російська Федерація вже готує нову зміну, нове покоління, яке імперські хворі амбіції диктатора Путіна готове проєктувати на військові конфлікти не лише щодо України. Так звані учасники “СВО”, які приходять і дітям проводять заняття, такі “уроки мужності”, як вони називають, нав’язують думку, що і Чорне море належало раніше Російській Федерації. А це вже стосується не лише України, це вже ставить під загрозу і Болгарію, і Румунію. Диктаторський режим не готовий зупинятися на тому, що він зробив сьогодні, діє з прицілом на майбутнє”, — пояснила адвокатка.

За її словами, так звані “уроки мужності” російська влада на законодавчому рівні запроваджує у школах з першого класу.

“По суті це початкова військова підготовка. Тобто діти зі школи випускатимуться як повноцінні солдати. І проходять її (початкову військову підготовку, — ред.) як дівчатка, так і хлопчики. Насамперед у Росії стоїть завдання виховати якнайбільше слухняних, підготовлених у військовому плані, а головне ідеологічно просочених брехливою путінською вигаданою історією, нав’язаними образами ворога вже не лише щодо України, а й інших держав”, — сказала Ястребова.

Крім того, повідомила адвокат, відмовитись від вивчення такого предмета батьки не можуть.

Читайте також: На пресконференції Путін знову повторив свої “хотелки” — чого домагається РФ: розбір політтехнолога

Нагадаємо, Україна розшукує майже 20 тис. депортованих Росією дітей. Але реальна цифра може бути в рази більшою. Про це заявила під час виступу на засіданні Радбезу ООН радниця керівника Офісу президента України Дарія Зарівна.

Прямий ефір