Розвиток українських безпілотників йде за декількома напрямками — розбір Боровика

Ілюстративне фото: Facebook / Генштаб ЗСУ

Українські розробники проводять роботи з удосконалення та створення безпілотників, які зможуть долати більшу відстань та мати захист від засобів протиповітряної оборони супротивника. Про це сьогодні, 23 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав засновник компанії-розробника дронів “Перший контакт” Валерій Боровик.

За його словами, триває робота над дальністю польоту українських дронів понад 2 тис. км.

“Хоча і в межах 300 км, до 800 км, не кажучи вже про 1000 км, є дуже багато об’єктів, які або слабко захищені, або взагалі не захищені, або можна боротися з тими засобами захисту, які є у росіян для підтримки обороноздатності та захисту цих об’єктів”, — звернув увагу Боровик.

Він зауважив, що розвиток українських безпілотників відбувається за кількома напрямками.

“І перше — це дальність. Друге — захищеність від засобів ППО. Відповідно, це або зв’язки, або хороша інерційна система, яка дозволятиме мати невелику похибку залежно від відстані, яку він пролітає. Це вже штучний інтелект, який може наводити на ціль без допомоги пілота. Або ж крутий зв’язок має бути, щоб пілот зрештою руками довів як FPV. Наступний етап — це рій дронів, координація різних типів дронів — наземних повітряних, надводних. Це все ще попереду. Тому у цьому напрямі йде розвиток нашої промисловості, наших компаній”, — резюмував експерт.

Читайте також: Летять непомітно, б’ють — далеко: нові розробки українських дронів оцінили експерти 

Нагадаємо, командир батальйону ударних безпілотних авіаційних комплексів (БпАК) “Ахіллес” 92-й ОШБр Юрій Федоренко розповів, що нові українські дрони мають низку унікальних переваг, які роблять їх ефективними в умовах сучасної війни.

Прямий ефір