Невидимі захисники України: як працюють українські оператори FPV-дронів на передовій (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

На передовій, де кожна секунда може стати вирішальною, працює унікальна команда операторів FPV-дронів, яка вже завоювала славу однієї з найкращих бригад у цьому напрямі — 92 окрема штурмова. Четверо її бійців із батальйону “Ахіллес” завдають точкових ударів дронами по позиціях противника. Їхній підрозділ працює у найскладніших умовах і водночас демонструє майстерність і витривалість. У цьому переконалися кореспонденти FREEДOM.

Робота команди операторів FPV-дронів починається, коли вони виходять на зв’язок із черговими.  Їхнє завдання — не тільки вміти керувати апаратом, а й стратегічно мислити, чітко координувати дії та проявляти витримку. У кожного члена екіпажу, а це чотири людини, своя роль: пілотування, наведення, зв’язок та аналіз ситуації.

Лише нещодавно, згадують бійці, на бойових позиціях безперервно працювали понад 12 годин. За цей час здійснили кілька точних влучань: знищивши техніку та живу силу противника.

“Не даємо противнику захопити нашу землю. За можливості — вигнати його куди якомога далі. Цим і займаємося всі дні”, — розповідає командир розрахунку батальйону “Ахіллес” 92-ї ОШБр із позивним “Норм”.

Один із ключових моментів успішної роботи бригади — мобільність. Виїзди на позиції та підвезення боєкомплекту відбуваються тоді, коли у противника найменша ймовірність їх помітити. Далі починається відпрацювання цілей FPV-дронами.

“Від контакту з поверхнею вони замикаються, і в нас відбувається детонація. На таких дронах хороші такі цілі, як десь у кущах. Щоб плавно можна було зайти й клацнути”, — пояснює член розрахунку батальйону “Ахіллес” 92-ї ОШБр Антон.

Противник ретельно захищає свою броньовану техніку, застосовуючи міцні металеві укриття, — розповідають військові. Тому для повноцінного знищення необхідно здійснити кілька коригувальних атак цілі FPV-дроном. Тут усі впевнені: системна, методична робота дає хороші результати. Не менш важливо підібрати правильно техніку під виконання бойового завдання.

“Відрізняються об’ємом батареї загалом. Це маленька — на маленьку відстань. Ця трохи більша. І найбільша. Залежить від того, наскільки далеко нам треба залетіти, який зустрічний вітер. Багато факторів на це працюють. Зараз беремо середню і вилітаємо», — розповідає член розрахунку батальйону “Ахіллес” 92-ї ОШБр з позивним “Кузен”.

У цій роботі військові стикаються з багатьма складнощами: і ризик виявлення, і погодні умови, і технічні проблеми. Але завдяки командній роботі українські пілоти безпілотників отримують перевагу на полі бою. Оскільки їхні FPV-дрони дають змогу виконувати завдання з максимальною точністю та ефективністю.

Читайте також: ЗСУ здатні застосовувати чотири FPV-дрони по одиничній цілі противника, окупанти цього собі дозволити не можуть, — військовий аналітик

Прямий ефір