У Грузії очікується нова хвиля протестів. Увечері має відбутися масова акція, на якій виступить президентка Саломе Зурабішвілі. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 22 грудня, розповів політолог, доктор політичних наук Вахтанг Маісая.
“Сьогодні буде дуже масовий мітинг, фактично починається нова хвиля протестів. Очікується, що близько 21:00 (за Тбілісі) виступить президентка Грузії, і зробить дуже важливу заяву. Пані президент сказала, що вже перейде в атаку. Що вона має на увазі, розкриє якраз на сьогоднішній акції. Ми очікуємо дуже багато людей на акції — тих, хто не підтримує цей рашистський режим”, — сказав політолог.
За словами Маісаї, загалом протягом цього тижня в Грузії очікується низка важливих подій, оскільки наближається 29 грудня — дата, на яку призначено “інавгурацію” так званого нового президента країни Кавелашвілі.
“На 29 грудня призначена так звана інавгурація самопроголошеного президента, якого фактично поставив Кремль. Якраз тоді, можливо, буде вирішуватися доля Грузії. Тому що стане зрозуміло, на чиєму боці стоятимуть силові структури. Якщо вони будуть присутні на інавгурації і візьмуть участь у цій незаконній дії, дадуть, так би мовити, клятву так званому новому президенту, це буде дуже важкий випадок у цьому контексті”, — зазначив політолог.
За його словами, проросійська влада Грузії очікує саме такого сценарію.
“Уже з шести джерел, з якими я спілкувався, йде інформація про те, що після 29 грудня уряд хоче запровадити комендантську годину і облоговий стан у країні. Ситуація розвивається за польським сценарієм 1981 року, коли комуністичний режим Польської Народної Республіки запровадив воєнний стан, і розпочав терор проти “інакодумців”, проти демократичних сил тодішньої Польщі. Тобто, можливо, така ситуація відбуватиметься і в Грузії”, — зазначив гість ефіру.
При цьому він акцентував, що нинішня президентка Грузії Саломе Зурабішвілі не збирається йти у відставку. І, вважає політолог, не повинна цього робити.
“Тому виходить, що проросійський уряд країни має вжити якихось конкретних заходів, зокрема, враховуючи силовий варіант. Це може бути і видворення нинішньої президентки, легально і законно обраної народом президентки. Фактично це вже буде рівносильно державному перевороту такого ж рівня, що був здійснений Ярузельським 1981 року в Польщі”, — сказав політолог.
Маісая також наголосив, що сьогодні практично вся Грузія страйкує, масові протести не вщухають.
“На мітингах виступають усі: й енергетики, й історики. І ми, політологи, теж виступаємо проти чинного режиму. Тож триває ось така хвиля, яка, я думаю, змете цей рашистський режим у Грузії. І те, що це рашистський режим, уже й говорити не доводиться. Кремль зацікавлений у встановленні такого режиму в Грузії і готовий із цим режимом співпрацювати”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: На протестах продовжують вимагати проведення нових виборів — огляд останніх подій у Грузії (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Тбілісі та інших містах Грузії тривають багатотисячні мітинги. Люди протестують проти фальсифікації нещодавніх парламентських виборів і заяви прем’єр-міністра Іраклія Кобахідзе про те, що переговори з Євросоюзом щодо членства в ЄС припиняються до 2028 року.