Україна впритул наблизилася до членства в ЄС, війна не стане на заваді, — Малкіна

Иллюстративное фото: ap.org

Шлях до ЄС набирає темп — Україна наблизилася до перемовин. Утім, сам переговорний процес може затягнутися. Про це сьогодні, 21 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла доктор політичних наук, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ганна Малкіна.

“На сьогоднішній момент Україна максимально наблизилася до початку переговорів, які є підготовчим етапом перед повноцінним членством у Європейському Союзі. Це якраз основний етап, після якого буде здійснено приєднання України як повноцінного члена до складу ЄС”, — зазначила Малкіна.

Водночас вона побоюється, що цей процес може зайняти тривалий час.

“Інше питання, наскільки довго можуть затягнутися ці переговори. Тому що Україна не просто повинна декларативно щось показувати, а повинна демонструвати відповідність певним вимогам. Їх там дуже багато: і щодо різних сфер суспільного життя, і щодо міжнародних відносин. Тому питання, скільки часу це може зайняти, винесемо за дужки. Проте Україна впритул наблизилася до тієї події, на яку всі давно чекали й до якої давно йшли”, — наголосила експерт.

Вона додала, що вступ до Євросоюзу — це завжди питання політичного характеру.

“І якщо ми згадаємо історію розширення Європейського Союзу, то починаючи з 2004 року, фактично всі країни, які приєднувалися до ЄС, з багатьох питань робили це “авансом”. Тому, якщо буде політична воля з боку ЄС, Україна може пройти етапи узгодження досить швидко і встигне до 2030 року стати повноцінним і повноправним членом Євросоюзу”, — вважає гостя ефіру.

Вона додала: війна в Україні не зможе перешкодити вступу України до ЄС.

“Річ у тім, що є принципова різниця між вступом України до Євросоюзу і вступом України до Північноатлантичного альянсу. Хочу звернути увагу на те, що Україна є країною, яка проходить зараз безпрецедентний шлях зі вступу до ЄС, бо це єдина країна, яка воює, відбиває агресію “другої армії світу” і разом з цим здійснює реформи, які допомагають їй максимально наблизитися до тих стандартів, які від нас вимагають для вступу до ЄС. Жодна інша країна за всю історію існування Європейського Союзу такий шлях не проходила. Згідно зі звітом Єврокомісії по Україні за 2024 рік, Україна справді дуже багато зробила для свого шляху до ЄС. Звичайно, є зауваження. Але було зафіксовано прогрес, і він дуже помітний, попри те, що Україна воює”, — підсумувала Ганна Малкіна.

Читайте також: Європа все більше розуміє варварську сутність Росії, яка довго маскувалася під декором псевдодемократії, — Подоляк

Прямий ефір