Щоб досягти успіху за столом переговорів із Росією, Україні потрібні нові аргументи, підкріплені конкретними діями. І йдеться не лише про опір, який демонструє українська армія на фронті, а й про роботу по тилових військових об’єктах РФ. Таку думку сьогодні, 20 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політтехнолог Тарас Загородній.
За його словами, поки що невідомо, як відбуватиметься візит Кіта Келлога, спецпредставника обраного президента Дональда Трампа в Україну.
“Він спочатку приїде, це буде така ознайомча місія, збере інформацію, а потім поїде в Москву, найімовірніше, для того, щоб намагатися знаходити механізми. Потім вирушить до Трампа пояснювати, що вийде, а що не вийде та знаходити якісь компромісні рішення”, — припустив Загородній.
Політтехнолог зауважив, що проблема в прагненні до миру не в Україні, а в Росії.
“Якщо Росія і далі категорично не погоджуватиметься, висуватиме свідомо неприйнятні умови, а свідомо неприйнятні умови у РФ уже висунули та навряд чи від них відступлять, то, найімовірніше, там уже буде пропозиція про те, що робити далі американцям, де та сила, яка змушуватиме Путіна сідати за стіл переговорів, або виходити з війни”, — висловив він думку.
Загородній вважає, що Україна повинна мати нові аргументи для тиску на Росію, які будуть підкріплені конкретними діями.
“Це удари по території Російської Федерації. Тобто те, що СБУ б’є по їхніх НПЗ, ліквідували генерала прямо в центрі Москви — це теж переговорна позиція України, яка демонструє, що Україна і далі буде діяти, виходячи зі своїх інтересів. І далі, звичайно ж, — це опір української армії. Ми повинні демонструвати це з погляду насамперед забезпечення власного ВПК. Що напружується країна і тил напружується, так би мовити, лібералізувати, наприклад, експорт нашого озброєння, щоб входити у виробничі зв’язки з американськими корпораціями, дати можливість їм тут відкривати підприємства. Для цього потрібно забезпечити секретність підприємств ВПК, забезпечити страхування підприємств, довгострокові контракти”, — пояснив політтехнолог.
Він упевнений, що тоді ці аргументи будуть почуті, і свідчитимуть про те, що Путін не контролює ситуацію в Росії.
“Це теж аргумент для американської сторони”, — додав Загородній.
Читайте також: Візит спецпредставника Трампа до Києва: чи стане він хорошим сигналом для України, проаналізував Айзенберг