Чи стане візит майбутнього спецпредставника президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіта Келлога до Києва хорошим сигналом для України, залежить від його цілей. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив професор Нью-Йоркського університету Ігор Айзенберг.
“Якщо Кіт Келлог приїде в Україну й пообіцяє додаткову військову допомогу Україні, наприклад, то це буде хороший сигнал. А якщо він приїде вмовляти керівників України піти на якісь принизливі умови, тобто укласти щось принизливе для України з Росією, то навряд чи це буде хорошим сигналом. Тобто Дональд Трамп повинен вибрати, що він збирається робити — підтримувати Україну чи прагнути до того, щоб прийняти російські умови”, — сказав він.
Айзенберг прокоментував порівняння Трампа України та Росії з боксерами в клінчі, яким просто потрібен рефері, щоб розвести їх по кутах.
“Я думаю, що якщо він сказав це щиро, то він просто не розуміє, в чому полягає сутність війни, до чого прагне Росія, тобто що Росія прагне до знищення України, що Росія є агресором, що Україна бореться просто за своє право на існування, за своє право на життя, за право бути частиною вільного світу”, — сказав професор Нью-Йоркського університету.
Він переконаний, що Трампу доведеться розібратися й зрозуміти, чому відбувається розв’язана Кремлем війна.
“Якщо він приїде в Україну, то його потрібно повезти в Бучу, його потрібно повезти в інші місця, де Росія творила свої звірства божевільні, варварські воєнні злочини, щоб йому показати, що це таке”, — вважає Айзенберг.
На його думку, для українського керівництва хороші всі методи, щоб переконати адміністрацію Дональда Трампа в необхідності продовження підтримки України.
Професор зазначив, що якщо Трамп збирається проводити повністю ізоляціоністську зовнішню політику, то це вже було в американській історії й в період Першої світової війни, й напередодні Другої світової війни.
“Коли Дональд Трамп стане президентом, він й той самий Кіт Келлог, й всі інші люди, причетні до питань зовнішньої політики безпеки, матимуть повний доступ до всіх даних розвідки, зможуть аналізувати інформацію, переходити до висновків. Вони повинні будуть ухвалювати рішення. Ухвалення рішень — це не те, що давати інтерв’ю телеканалам, тобто коли вони мають владу, вони мають відповідну відповідальність й мають ухвалювати рішення відповідно до цієї своєї відповідальності за те, що вони роблять. Тому я ще раз кажу, що потрібно розмовляти з Келлогом і з іншими людьми, які працюватимуть в адміністрації Трампа, із самим Трампом. За можливості потрібно переконувати в тому, що є позиція України, й потрібно їх переконувати в тому, що насправді в інтересах Сполучених Штатів”, — сказав Айзенберг.
Читайте також: Трамп може закінчити війну Росії проти України до кінця року: про можливість діалогу двох країн заявив Келлог
Нагадаємо, команда новообраного президента США Дональда Трампа запропонувала три варіанти врегулювання війни РФ проти України. Ці плани сходяться в ключових моментах, але їхня реалізація несе ризики для України, оскільки заморозка війни може дозволити Росії перегрупуватися.