Щоб США могли максимально натиснути на Росію, Європа повинна зайняти чітку позицію, — Зеленський

Круглий стіл в Єврораді. Фото: consilium.europa.eu

Україні потрібна скоординована робота заради тривалого миру, а не просто пауза в бойових діях. Про це сьогодні, 19 грудня, заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на засіданні Євроради в Брюсселі, інформує FREEДОМ.

Зеленський наголосив: як і Україна, Євросоюз повинен почати переговори на сильних позиціях, а сила Європи — в єдності.

Ми всі розуміємо, що в січні президент [США] Трамп збільшить зусилля, спрямовані на припинення війни. Від нас залежить — чи підтримає його Європа сильним, єдиним голосом“, — акцентував глава української держави.

Зеленський закликав усіх присутніх працювати разом, щоб Китай, Індія, Саудівська Аравія, Бразилія та інші партнери з глобального Півдня не тільки поважали територіальну цілісність України, але й використовували свій вплив на Росію, коли це необхідно.

Ми просимо Європу приділяти більше уваги ролі цих країн, оскільки вони можуть підштовхнути Росію до поваги принципу територіальної цілісності, що відповідає їхнім власним інтересам і сприятиме наближенню миру“, — наголосив президент.

Він також зазначив, що для Європи важливо зробити значний внесок у забезпечення безпеки. У рамках цих гарантій Україна підтримує ініціативу Франції щодо військового контингенту в нашій країні й закликає приєднатися до неї інших партнерів.

Європа й Америка здатні наблизити завершення війни, справедливий і надійний мир. Однак для того, щоб Сполучені Штати могли застосовувати максимальний тиск, Європа повинна зайняти чітку позицію“, — додав Зеленський.

Серед кроків, які змусять Росію визнати необхідність миру, першим президент назвав геополітичну визначеність для України та Європи, що означає запрошення України приєднатися до НАТО.

Як зазначив своєю чергою президент Євроради Антоніу Кошта, війна Росії проти України є головним питанням на сьогоднішньому саміті ЄС. Він акцентував, що міжнародне право повинно взяти гору.

Що стосується України, то позиція ЄС повинна бути дуже чіткою: ви можете розраховувати на нашу повну непохитну підтримку стільки, скільки знадобиться, і стільки часу, скільки це буде потрібно. І під час війни, і в післявоєнний час. Ми будемо працювати з Україною для того, щоб досягти всеосяжного, справедливого та тривалого миру. Ця війна не тільки про Україну, не тільки про Європу, але й про міжнародне право. І міжнародне право повинно переважати, а загарбник повинен бути повалений“, — заявив президент Європейської ради Антоніу Кошта.

Читайте також: Зеленський взяв участь у засіданні Євроради — перші деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, що триває візит президента України Володимира Зеленського до Брюсселя. Раніше він зустрівся з керівництвом Європейської ради та лідерами ЄС.

Читайте також: Тема допомоги Україні стане основною для обговорення на засіданні Євроради: Зеленський окреслив пріоритети (ВІДЕО)

Прямий ефір