Миротворча місія в Україні: про позитивний та негативний варіанти розповів Джердж

Сергій Джердж. Фото: apostrophe.ua

Миротворча місія, яка діяла б на міжнародно визнаних кордонах України, дійсно могла б створити реальну зону безпеки. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова Громадської ліги “Україна — НАТО” Сергій Джердж.

“Якби така місія була по зовнішніх, міжнародно визнаних кордонах України, якби вдалося в такий спосіб відстояти нашу територію, повернути нашу територію, й міжнародні групи військових створили б таку зону безпеки вздовж кордонів України з Росією, то це позитивно. Якщо говорити про заморожування конфлікту та надання якихось військ окремих країн, але вздовж лінії зіткнення, яка є сьогодні, — це, звісно, програшна така ситуація, тому що насправді ми бачимо те, що сталося в Кореї. Там 70 років є така лінія розмежування, й нічого не змінюється, й це не принесло полегшення корейському народу”, — сказав він.

Джердж вважає, що це означало б північнокорейський сценарій для жителів окупованої території.

Також голова Громадської ліги “Україна — НАТО” зауважив, що йдеться про ініціативу окремих країн, і в цьому випадку ситуація залежить від політичної кон’юнктури.

“Скажімо, якщо тут будуть італійська місія або французька місія, за якихось пару років, можливо, нова влада у Франції, нові ідеї в уряду Італії, і вони вирішать, наприклад, відкликати свої миротворчі сили. І військові поїдуть, тому що таке рішення країни, лінія зіткнення залишиться голою, відкритою. І як тоді чинити? Тому що ініціатива окремих країн — це одне. Це не рішення Ради безпеки Організації Об’єднаних Націй, а такого рішення бути не може через те, що Росія має право вето, і реформування ООН — це справа майбутнього. Сьогодні такого рішення не буде. Немає механізму, немає якогось такого політичного рішення, яке б не залежало від кон’юнктури, де був би захист України або допомога в частині надання миротворчих сил”, — сказав Джердж.

Він зазначив, що в разі просто заморозки бойових дій Росія отримає можливість зміцнитися, можливо, домогтися скасування санкцій.

“І тоді продовження такої війни через деякий час буде ще гіршим для нас та для Європи. Тому тут потрібно дуже обережно ставитися до можливості використання таких військ на території України саме з цією метою”, — вважає Джердж.

Читайте також: Зеленський заявив про позитивну реакцію на обговорення питання миротворчої місії в Україні

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Еммануель Макрон на саміті лідерів Європейського Союзу 18-19 грудня може виступити ініціатором обговорення питання про розміщення на території України миротворців за умови припинення вогню і досягнення миру між Києвом і Москвою.

Прямий ефір