У Європейському Союзі створюються нові програми на підтримку України. Крім того, вже зараз Київ готується вести переговори про вступ до ЄС. Про це сьогодні, 18 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав виконавчий директор Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Олександр Леонов.
За його словами, підтримка України з боку Європейського Союзу зростає.
“Фактично створюються окремі програми, як у межах Європейського Союзу, так і окремих країн, які не залежать від зміни урядів, не залежать від зміни правлячих партій, тому що інституалізація розвитку — це якраз той момент, який Україні дуже потрібен”, — зауважив Леонов.
Він звернув увагу: факт того, що Україна вже зараз готується вести переговори про членство в Європейському Союзі, свідчить про те, що стратегічно і політично в ЄС еліти ухвалили рішення — Україна буде членом Союзу.
“І, відштовхуючись від цього, можна говорити, що рано чи пізно Україна буде і в НАТО, тому що щойно Україна стане членом ЄС, питання її безпеки вже перестане бути тільки її питанням у глобальному плані. Це буде питання і Європейського Союзу. І згадаймо, що і Фінляндія, і Швеція були членами ЄС, коли попросилися до НАТО, і на той період, поки їх не було прийнято до НАТО, Сполучені Штати та низка інших країн дали їм свої гарантії безпеки. Я думаю, Україні доведеться пройти цей шлях”, — висловив думку експерт.
Леонов зауважив, що Європейський Союз трансформується в напрямку посилення та координації своїх оборонних програм. Про це, на його думку, свідчить те, що вперше в історії ЄС створив у новому складі Єврокомісії комісаріат з питань оборони та космосу.
“Це говорить про те, що Європейський Союз готується стати суб’єктом у питаннях оборони. І очевидно, що російська агресія підштовхнула до цього і той момент, що в Сполучених Штатах ніхто не знає, чого очікувати від Дональда Трампа. Усі ці моменти говорять про те, що Україна буде інтегруватися і ставати частиною європейської екології, безпеки. Усі проєкти в галузі військово-промислового комплексу, вочевидь, працюватимуть не тільки на Україну, а в майбутньому працюватимуть і на загальну безпеку Європейського Союзу”, — резюмував він.
Читайте також: У ЄС уже почалася робота над 16-м пакетом антиросійських санкцій (ВІДЕО)
Нагадаємо, глава дипломатії ЄС Кая Каллас заявила, що мільярди російських державних коштів, заморожених у Євросоюзі, слід спрямувати на допомогу Україні.