“Купую рівно стільки, щоб не померти з голоду”: росіяни розповіли, як виживають через зростання цін (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: pixabay.com

Майже 1,5 млрд дол. витрачає Росія на одну масовану ракетну атаку по Україні. Водночас багато громадян РФ недоїдають. Походи в магазин дедалі сильніше б’ють по гаманцю росіян. І зараз ті, хто живе на межі бідності, а їх у путінській Росії мільйони, щодня змушені робити вибір — продукти або ліки, повідомляє FREEДОМ.

У невеликому місті Дєдовськ, недалеко від Москви, пенсіонерка Зінаїда Кудрявцева щосили намагається не влазити в борги за комунальні платежі, економити на продуктах і ліках.

“Я зараз багато в чому себе обмежую: яловичину не купую, вона для мене дорога, курку, як і раніше, купую для супу, молоко і хліб. Сир теж купую рідко, тому що все дуже дороге! Купую рівно стільки, щоб не померти з голоду. Чесно кажу!” — зізнається літня жінка.

Росія зіткнулася з неухильним зростанням цін після того, як вдерлася в Україну. Через збільшення державних витрат на війну інфляція в країні різко посилилася, найболючіше вдаривши по тих, хто і так жив на межі бідності.

“Немає жодних гарантій, що не буде в нас голодування, я вам прямо скажу”, — вважає росіянка Зінаїда Кудрявцева.

Вікторія, 30-річна викладачка іноземних мов, живе в дерев’яному старому будинку від зарплати до зарплати.

“Ціни різко і сильно зросли за останні два роки. Якщо раніше можна було купити пакет продуктів за 1500-2000 рублів (15-18 євро), і це був хороший пакет продуктів, то зараз, звичайно, купити за таку суму неможливо”, — розповідає вона.

Разом з тим наступного року видатки на оборону РФ заплановані в розмірі майже 13,5 трлн рублів. Це близько 125 млрд доларів. Цифра становить понад 6% ВВП Росії та близько 40% усіх державних витрат.

“Доходи зростають здебільшого у тих, хто заробляє на війні. Як і раніше, вразливими стають пенсіонери, середня пенсія по старості — трохи менше ніж 230 дол. на місяць”, — пояснює журналіст Дмитро Колєзєв.

Глава Центробанку РФ Ельвіра Набіулліна дала зрозуміти, що розглядається чергове підвищення ключової ставки перед новорічними святами. Зараз вона становить 21%, і це не зупинило інфляцію, як розраховував Кремль.

“Нижче рівня бідності. Вибирай: або купити шматок курки, або купити таблетки, які життєво необхідні. Ось і все”, — каже росіянин.

Ситуація з бідністю у Росії лише погіршуватиметься, адже цьому сприяє відтік значної частки економічних ресурсів у військову сферу. А отже, неминуче загостриться і проблема недоїдання, яку російська влада вперто воліє не помічати.

Читайте також: Кремль спускає все більше грошей на війну проти України — до чого це вже призвело економіку РФ, розповіли експерти

Прямий ефір