Падіння режиму Асада в Сирії: як реагує Ізраїль (ВІДЕО)

Близький Схід. Ілюстрація: bbc.com

Після падіння режиму Башара Асада Ізраїль завдав сотні ударів по військових об’єктах на всій території Сирії. Цілями були арсенали, військові споруди та пускові позиції. У командуванні Армії оборони Ізраїлю заявили — за два дні знищили близько 80% сирійського військового потенціалу, повідомляє FREEДОМ.

“Останніми днями ЦАХАЛ проводить операції в Сирії з метою завдання ударів та знищення стратегічних об’єктів, що загрожують державі Ізраїль”, — заявив міністр оборони Ізраїлю Ісраель Кац.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу наголосив, що Ізраїль не прагне втручатися у внутрішні справи Сирії, проте має намір вжити всіх необхідних заходів для гарантування власної безпеки. Так, унаслідок дій ЦАХАЛ ліванське угруповання “Хезболла” позбулося маршруту постачання зброї через Сирію. Лідер угруповання публічно визнав цей факт.

“Сирія була транзитом для постачання іранських та інших озброєнь до південного Лівану й східного, “Хезболли”, з яким Ізраїлю довелося воювати зрештою й на 80% вдалося розгромити їхній військовий потенціал”, — сказав ізраїльський політолог, професор Аріельського університету Зеєв Ханін.

У самій Сирії ізраїльські удари по військових об’єктах вважають невиправданими. Лідер угруповання “Хайят Тахрір аш-Шам” Абу Мухаммед аль-Джулані розкритикував ізраїльські авіаудари по сирійській території та закликав міжнародну спільноту вжити заходів для запобігання подальшій ескалації.

“Пріоритетом на даному етапі є відновлення та стабільність, а не втягнення в суперечки, які можуть призвести до подальших руйнувань”, — заявив аль-Джулані в інтерв’ю телеканалу Syria TV.

Ізраїль після падіння режиму Асада встановив контроль над демілітаризованою буферною зоною на Голанських висотах. Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху наголосив, що такі заходи мають тимчасовий характер й спрямовані на гарантування безпеки Ізраїлю.

“Цілком очевидно, що й ісламістський режим “Братів-мусульман” у Туреччині Ердогана, який вельми радикалізується, і ядро повстанського руху антиасадівського, а саме найрадикальніші салафітські, сунітські угруповання, які тривалий час співпрацювали з ІГІЛ та “Аль-Каїдою”, в кінцевому підсумку вони не будуть добрими сусідами. Бо залишити в їхньому розпорядженні гігантську кількість зброї, яка накопичилася в Сирії, Ізраїль дозволити собі не може”, — сказав Ханін.

Туреччина, яка активно допомагала збройній сирійській опозиції, закликала Ізраїль припинити воєнні дії на території Сирії та покинути буферну зону.

“Ми рішуче засуджуємо порушення Ізраїлем Угоди про роз’єднання сил, підписаної 1974 року, і його просування на сирійську територію. У цей непростий період, коли існує можливість досягнення миру та стабільності, яких сирійський народ прагне вже багато років, Ізраїль знову демонструє свій окупаційний менталітет”, — йдеться в заяві МЗС Туреччини, розміщеній на сайті відомства.

Ізраїльські ЗМІ пишуть, що після того як ЦАХАЛ встановив контроль над Голанськими висотами, жителі шести сіл на півдні Сирії попросилися до складу Ізраїлю. У цих селищах проживають представники друзської меншини. За словами ізраїльських журналістів, вони побоюються можливих переслідувань з боку нової сирійської влади.

Читайте також: Ізраїль зміцнює кордон із Сирією: ситуацію після падіння режиму Асада прокоментував Мигдаль

Прямий ефір