Знижки на нафту та залежність від держбюджету поглиблюють кризу в “Роснефти” — оцінка експерта

"Роснефть". Фото: gettyimages.com

“Роснефть” виживає завдяки постачанню нафти до Китаю та Індії, але надані цим країнам великі знижки скорочують прибуток. Логістичні проблеми та залежність від держбюджету погіршують ситуацію. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів експерт у галузі енергетики Геннадій Рябцев.

На відміну від “Газпрому”, “Роснефть” поки що тримається на плаву коштом тих країн, які все ще закуповують нафту у Росії. Але покупці сировини чи нафтопродуктів насамперед дбають про власні прибутки“, — зазначив експерт.

Основним фактором для покупців залишається ціна на сировину.

Китай та Індія надають “допомогу” Росії лише завдяки тому, що ціни на російську сировину чи нафтопродукти для них нижчі за ринкові. Це, звичайно, не мінус 30%, як було свого часу, але й мінус 13–15% — це досить помітна знижка“, — пояснив Рябцев.

Знижки на нафту скорочують прибуток “Роснефти”, що веде до згортання інвестиційних інфраструктурних програм. Плюс антиросійські санкції блокують постачання необхідного галузевого обладнання.

Досить дивно будувати нові підприємства, розробляти нові родовища, коли обладнання для цього немає. А якщо є, то його потрібно везти через треті країни, використовуючи посередників, які теж хочуть заробити на безвихідній ситуації “Роснефти”. І плюс те, що з таким трудом видобуто і з таким трудом перероблено, потім ще потрібно продавати значно дешевше, ніж конкуренти“, — оцінив ситуацію спікер.

Єдине, що залишається “Роснефти”, — це звертатися за допомогою до державного бюджету РФ.

Щоб закопати певну частину цих коштів у землю, побудувавши якийсь черговий непотрібний нікому нафтопровід“, — підсумував Геннадій Рябцев.

Читайте також: Росія перетворила газ і нафту на політичні інструменти та прорахувалася: інтерв’ю з Михайлом Крутіхіним

Нагадаємо, Білий дім планує посилити санкції щодо експорту російської нафти. Адміністрація президента Джо Байдена розглядає обмеження проти російського тіньового флоту, а також заходи, аналогічні тим, які діють щодо іранської нафти.

Читайте також: Як США можуть послабити нафтовий сектор Росії — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір