Росія прагне зберегти контроль над своїми військовими базами в Сирії — подробиці (ВІДЕО)

Сирія. Ілюстративне фото: ap.org

Після падіння режиму Башара Асада Росія прагне зберегти контроль над своїми військовими базами в Сирії, повідомили в Міністерстві оборони Великої Британії з посиланням на дані розвідки. У Сирії у Російської Федерації є морська база в Тартусі та авіабаза в Латакії. Вони мають стратегічне значення, бо забезпечують доступ до Середземного моря, країн Близького Сходу та Африки, інформує FREEДОМ.

Держсекретар Сполучених Штатів Ентоні Блінкен і радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван вирушили з візитами на Близький Схід. Їхня мета, як заявив Блінкен, допомогти народу Сирії забезпечити плавний перехід влади.

Блінкен уже відвідав Туреччину і провів переговори з владою Йорданії, а Джейк Салліван здійснить візити до Ізраїлю, Катару та Єгипту.

“Тимчасовий уряд має бути інклюзивним і нерелігійним. Такий, що захищає права меншин і жінок, зберігатиме державні інституції та надаватиме послуги населенню. Уряд, який матиме справу з будь-якою хімічною зброєю, яку він може знайти, і зможе забезпечити її збереження та належним чином знищити. Той, який відкидає будь-які союзи з екстремістськими угрупованнями, і, звісно, той, який не становить жодної загрози для сусідів Сирії”, — заявив держсекретар США.

Тим часом Кремль, який розв’язав війну проти України, намагається зберегти вплив у регіоні.

Як пише видання Bloomberg, Росія веде переговори про те, щоби залишити за собою контроль над своїми військовими базами.

“Росія наближається до угоди з новим керівництвом Сирії про збереження двох важливих військових баз у цій близькосхідній державі, що є ключовою метою Кремля після падіння його союзника Башара Асада. За словами обізнаних людей у Москві, Європі та на Близькому Сході, тривають переговори про те, щоб російські війська залишалися у військово-морському порту в Тартусі та на авіабазі в Хмеймімі”, — наголошується в публікації Bloomberg.

А поки що Російській Федерації доводиться евакуювати з країни свій військовий контингент, що зробити непросто.

Російська служба ВВС пише, що у 2024-му, за непрямими ознаками, у Сирії перебувало близько 7,5 тисяч російських військових. Крім того, велику кількість озброєнь і техніки розміщено в різних регіонах країни.

“Залишки військового контингенту РФ із найвіддаленіших регіонів Сирії стягуються до морської та авіаційної баз у Тартусі та Хмеймімі. Ті росіяни, які дісталися місць евакуації, як правило, пиячать і мародерять, чекаючи на свій рейс. Між Хмеймімом і російськими аеродромами щодня курсує по 4-5 військових літаків”, — повідомили в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

Втрата військових баз у Сирії стане болючим ударом для Росії, кажуть експерти. Особливе значення для Москви має порт у Тартусі, який служить ключовою ланкою в її логістичному ланцюжку. Втрата цієї бази, на думку аналітиків, не тільки порушить російську інфраструктуру постачання в регіоні, а й послабить можливості проведення різноманітних операцій у Лівії та державах Африки на південь від Сахари.

Читайте також: Через Сирію Путін втратив реноме ватажка терористичного інтернаціоналу, — Яковенко

Як повідомлялося раніше, Іран відмовився допомогти диктатору Башару Асаду, пише The Wall Street Journal із посиланням на сирійських чиновників. За їхніми словами, Тегеран організував вихід своїх військових із Сирії та домовився із сирійською опозицією про передачу контролю над територіями.

Прямий ефір