Трамп знає всі слабкості Путіна і буде використовувати їх для завершення війни в Україні, — Ференс

Богдан Ференс. Скриншот: uatv.ua

Новообраний президент США Дональд Трамп добре розуміє складнощі, пов’язані з російською війною проти України. Найімовірніше, він прекрасно розумів, що війну він не зможе закінчити за 24 години. Тому зараз його риторика більш витримана. Про це сьогодні, 13 грудня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, засновник ГО “СД ПЛАТФОРМА” Богдан Ференс.

“Потрібно розуміти, що Трамп у виборчій кампанії в США і Трамп після інавгурації — це абсолютно різні Трампи, вони можуть істотно відрізнятися. Уже зараз ми спостерігаємо іншу риторику — більш стриману. Загалом Трап розумів і розуміє досить добре складнощі, пов’язані з війною Росії проти України. Адже це не просто конфлікт на рівні Росії та України. Це і геополітичні виміри конфліктності між НАТО, США, Росією, Китаєм. Тому зараз ми спостерігаємо певний підготовчий період до інавгурації. Нині з’являються певні імпульси, комунікація відбувається здебільшого за лаштунками й не завжди потрапляє в пресу. Проте позиція України озвучена, вона чітка та зрозуміла. Наступний крок — за Трампом”, — зазначив засновник ГО “СД ПЛАТФОРМА”.

За його словами, Трамп дуже добре вивчив слабкості Росії загалом і російського диктатора Путіна зокрема, тому буде їх використовувати для того, щоб стримувати РФ.

“Власне, підхід, який використовували США в протистоянні з Радянським Союзом, я спостерігаю і зараз. Ключові слабкості РФ — слабкість ресурсної економіки, корумпованої еліти, наближеної до Путіна, вежі Кремля, що вибудовувалися впродовж десятиліть, бідність людей із глибинки, яких відправляють на війну в Україну тощо. На цих слабкостях США робитимуть основний акцент і надалі. Стримувати Росію за допомогою як санкційної політики, так і політики, пов’язаної з енергетикою, економікою, фінансами, не даючи їй можливості подальшої мілітаризації та тих процесів, які можуть посилити її амбіції”, — зазначив Ференс.

Він додав, що важливим також буде той факт, як на ситуацію із завершенням війни в Україні, розв’язаної Росією, відреагують європейські лідери. Їхні голоси також будуть враховуватися Трампом під час ухвалення рішення.

“Ситуація змінюється в геополітичному відношенні. На мою думку, зараз фактор лідерів європейських країн, які хочуть, щоб війна в тій чи іншій формі завершилася або заморозилася, артикулюється безпосередньо і до Трампа також. І Трамп зробить щось для того, щоб ситуація більш стабілізувалася. Тому що для Штатів російська війна не несе такі загрози, як вона несе для європейських держав. Насамперед міграція, економіка, фінанси. Це все впливає на настрої, на вибори, на рейтинги. Тому будемо сподіватися, що ситуація буде змінюватися в тому вимірі, який буде вигідний як для України, так і для демократичних країн”, — підсумував Богдан Ференс.

Читайте також: Відмова від російських енергоносіїв стане пріоритетом політики нового комісара ЄС з енергетики — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір