До протестів у Грузії приєдналися держслужбовці — їхні мотиви пояснив Читадзе

Ніка Читадзе. Фото: jnews.ge

У Грузії до протестів проти припинення переговорів про вступ країни до ЄС долучилися держслужбовці, які засуджують тиск на працівників державного сектору. Про це сьогодні, 12 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, професор Чорноморського міжнародного університету Грузії Ніка Читадзе.

“Ці люди вийшли на протест, тому що державних службовців примушують — це стосується різних структур, як на центральному рівні, так і на муніципальних рівнях — примушують їх, щоб вони служили саме “Грузинській мрії”, партії. влади. У реальності це не “Грузинська мрія”, це “Російський жах”, можна сказати, ні про яку грузинську мрію в реальності не можна й говорити. Боже, упаси від такої мрії грузинської. Але коли примушує де-факто партія влади людей у держструктурах, щоб вони служили “Російському жаху”, то, звісно ж, багато хто з цим не згоден”, — пояснив він.

Політолог розповів, що зараз парламент Грузії готує “законодавство”, яке дасть змогу в структурі Міністерства внутрішніх справ приймати нових службовців без конкурсу.

“Зараз дефіцит у межах спецпідрозділів у грузинської де-факто влади на цьому етапі. І відповідно, багато спецпризначенців, наприклад, відмовилися виконувати указ про розгін демонстрацій. До речі, останні два дні жодних розгонів у Грузії не було. І спецпідрозділи не були розташовані поблизу до мітингувальників, на відміну від інших днів. І, відповідно, зараз, я думаю, що де-факто партія влади збирається приймати нових, так званих, службовців у структуру поліції. До цього ці люди грали роль “тітушок”, — сказав Читадзе.

За його інформацією, багато представників тбіліської мерії також зробили заяву про те, що вони не згодні з політикою влади. Після цього мер Тбілісі Каха Каладзе пригрозив усім держслужбовцям, що вони покинуть свої посади через політичні переконання.

“Учора вийшли багато нинішніх і колишніх державних службовців, які зуміли, наважилися і протестували. Тому що для них, так би мовити, інтереси держави ставляться вище, ніж інтереси “Російського кошмару”. І, звичайно ж, це можна тільки вітати”, — сказав політолог.

Читайте також: Грудень у Грузії буде гарячим: коли й чому загострюватиметься ситуація в країні, розповів політолог

Як повідомлялося раніше, наприкінці листопада в Грузії — нова хвиля протестів. Причиною стала заява партії влади “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу та відмовиться від бюджетних грантів ЄС до 2028 року.

Прямий ефір