У сфері міжнародної аналітики поширена думка, що примусити до чогось країну, яка має ядерний арсенал і вважає свої дії виправданими, неможливо. Це не так, методи примусу існують, хоча всі вони певною мірою будуть напівмірами. Про це сьогодні, 10 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив аналітик Ради зовнішньої політики “Українська призма” Євген Костогризов, відповідаючи на запитання: чи є у новообраного президента США Дональда Трампа можливість посадити Росію за стіл переговорів.
“Зараз Росія фактично майже вибита з Сирії, деякі російські війська залишаються, але абсолютно очевидно, що взаємодіяти з новим режимом навряд чи росіяни будуть, така перспектива вкрай малоймовірна. На що наводить ця думка? На те, що насправді росіян можна вибивати з інших точок. Це необов’язково точки географічного простору, хоча це також важливо”, — коментує він.
Такі “точки”, на думку аналітика, можуть бути економічними. Адже Дональд Трамп, хоч і зазначав, що не є “фанатом санкцій”, натомість говорив про запровадження так званих реальних санкцій.
“Дональд Трамп вважає і вважав, і деякі його радники про це теж говорили, що ті санкції, які запроваджує Джо Байден, представники Європейського Союзу, часто бувають надто м’якими. А так звані реальні санкції — це санкції, які передбачають не просто обмеження окремих галузей, а фактично перекриття цих галузей. Можна, наприклад, звернутися до ситуації із танкерними перевезеннями. Росія, на жаль, продовжує возити нафту своїм тіньовим танкерним флотом, тобто під прапорами нейтральних держав, постійно приховуючи, змінюючи їхні назви, змінюючи ці прапори, щоб отримувати нафтовий прибуток. Реальні санкції, зі свого боку, передбачають не просто формальну заборону заходити до портів, вивантажувати нафту. А, наприклад, те, що представники морської охорони матимуть повне право проводити розслідування проти різноманітних суден та справді притягувати до відповідальності моряків”, — пояснює Костогризов.
Як наголошує гість ефіру, це лише один із методів впливу на РФ.
“Я б сказав, що найефективнішим, проте не вичерпним, на жаль, є бити Росію не безпосередньо в Україні, а чи в інших точках географічного простору, чи економічно, політично, скажімо так, відповідати не там, де б’є Росія, а відповідати там, де болючіше”, — заявив аналітик Ради зовнішньої політики “Українська призма”.
Читайте також: Трамп хоче швидкого завершення російсько-української війни для демонстрації, що краще за Байдена справляється з кризами — думка
Нагадаємо, за словами керівника Офісу президента (ОП) України Андрія Єрмака, представники команди новообраного президента США Дональда Трампа демонструють глибоке розуміння ситуації, пов’язаної із війною Росії проти України. Керівник ОП сказав, що після перемоги Трампа його риторика та заяви команди щодо війни змінилися.