Єдине, що могли робити військові сили в Сирії для опору опозиції, — завдавати ударів літаками та з кораблів. Але такого роду операцію неможливо зупинити, застосовуючи лише такі удари, до того ж їх було не так вже й багато. Для того, щоб ефективно протидіяти сирійській опозиції, потрібна була піхота. Таку думку сьогодні, 9 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ озвучив голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.
На його думку, війна Росії проти України та заколот Євгена Пригожина вплинули на кількість російських сил на території Сирії.
“Саме структури ПВК “Вагнер” колись стали джерелом для успіху Росії в сирійських операціях. І до ПВК “Вагнер” там ще існувала організація-предтеча, також пов’язана з російською військовою розвідкою, — “Слов’янський корпус”, яка діяла в Сирії ще з 2013 року, у той час, коли ще ніхто особливо не говорив про те, що це точно російське проксі. Руйнування цих структур ПВК “Вагнер” з одного боку, з іншого боку, скутість Росії, дуже сильна обмеженість у людських ресурсах — це все негативно вплинуло на можливість Росії реагувати на події”, — вважає Божко.
Він зауважив, що в перший день боїв за Алеппо Росія відправляла в Сирію вантажні літаки, які мали привезти військову допомогу для Асада, але цю допомогу так ніхто й не побачив.
“По логіці речей, Росія мала б відправити туди який-небудь великий підрозділ, наприклад, бригаду, яка навчена для бойових дій у такій місцевості. Росія не змогла цього зробити. Ми не побачили жодного російського солдата, який би виконував якісь бойові завдання в ході цього етапу війни з повстанцями. Тому можна сказати, що Росія відповзла. Так, Росії не було завдано стратегічної поразки в Сирії військової, але Росія свідомо відповзла, щоб цього уникнути. В тій же тактиці, в якій щось подібне відбувається з Росією на Південному Кавказі, якщо не рахувати Грузію якоюсь мірою в цей момент”, — резюмував експерт.
Читайте також: Варварська держава впала: як світ сприйняв повалення режиму Асада в Сирії (ВІДЕО)