Туреччина активно працює над посиленням свого впливу на Кавказі, у Середній Азії та на Близькому Сході, — політолог

Прапор Туреччини. Фото: gettyimages.com

Туреччина має зручне географічне положення для того, щоб впливати на багато країн Сходу. Крім того, вона вживає активні дії, щоб цей вплив посилювати. Про це сьогодні, 9 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політолог, голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.  

“Туреччина докладає величезних зусиль, щоб збільшити свій вплив на Кавказі, збільшити свій вплив у Середній Азії, збільшити свій вплив на Близькому Сході. Тобто в цих регіонах, через які потім проходитимуть газопроводи, нафтопроводи до Туреччини й звідти, власне, ресурси будуть доставлятися до Європейського Союзу. У Туреччини — унікальне географічне положення. Окрім всього іншого, вона використовує не тільки це положення, але й вживає активні дії для розвитку своїх інтересів на Близькому Сході, на Кавказі та в Середній Азії”, — пояснив він.  

Божко зазначив, що Туреччина активно долучилася до падіння режиму Башара Асада, як мінімум забезпечивши цьому явищу досить безкровну зовнішню оболонку.  

“Тобто, проводячи переговори з тією ж Росією та Іраном про можливе невтручання або, скажімо так, про критерії, про правила виходу з території. Тому що тою чи іншою мірою дипломатичні органи різних повстанських структур, у певному сенсі, у деяких структур їх не існує. Такої жорсткої централізації поки що немає, хоча дійсно повстанці йдуть до того, щоб створити з цих своїх формувань більш регулярні частини. Але Туреччина виступила як би зовнішнім гарантом того, що цей процес, наступ на Алеппо, не призведе як мінімум до вторгнення з Ірану або ще якихось каскадно неприємних наслідків”, — висловив думку політолог.  

Читайте також: Варварська держава впала: як світ сприйняв повалення режиму Асада в Сирії (ВІДЕО)

Прямий ефір