Зараз ми не можемо бути в НАТО, але запрошення може бути, — Зеленський 

Владимир Зеленский. Фото: president.gov.ua

Україна поки що не може вступити до НАТО, але запрошення може отримати. Про це сьогодні, 9 грудня, сказав президент України Володимир Зеленський під час спілкування з журналістами, інформує FREEДОМ.

“Зараз ми не можемо бути в НАТО, але запрошення в НАТО може бути. І ось такі гарантії безпеки нам уже потрібні. І про це ми говорили. І саме так я формулюю нашу думку. Що стосується запрошення в НАТО, то про це складно сьогодні говорити з президентом Трампом, бо він ще не в Білому домі, у нього немає всіх цих юридичних прав”, — зазначив президент.

Зеленський повідомив, що планує подзвонити найближчим часом Байдену з цього приводу. 

“Якщо в нього буде така можливість поговорити зі мною, і підняти саме питання щодо запрошення в НАТО. Бо він зараз є чинним президентом США, і від його позиції багато що залежить. І немає сенсу обговорювати з президентом Трампом те, що сьогодні, поки ще він не в Білому домі, від нього не залежить”, — сказав глава держави.

Він також подякував Сполученим Штатам та Джо Байдену, двопартійній підтримці за нещодавній пакет допомоги, виділений Києву. 

“Пакет майже на мільярд доларів — це серйозна підтримка. Для нас це дуже важливо”, — додав Зеленський.

Він також акцентував, що Україні необхідні гарантії безпеки. 

“Якщо буде пауза, поки України немає в НАТО, і навіть якби в нас було запрошення, а ми не були б у НАТО, і буде пауза, то хто нам гарантує якусь безпеку? Ми можемо подумати й попрацювати над позицією Еммануеля. Він пропонував, щоб якась частина військ тієї чи іншої країни була присутня на території України, які б гарантували нам безпеку, поки Україна не в НАТО. Але ми повинні мати до цього чітке розуміння, коли Україна буде в ЄС і коли Україна буде в НАТО. Розуміючи наше майбутнє, це були б дуже дієві гарантії”, — резюмував Зеленський. 

Читайте також: Путін не хоче закінчення цієї війни, тому його треба примусити, — Зеленський 

Раніше політологиня Олеся Яхно сказала, що зупинка гарячої фази війни Росії проти України й кроки, які забезпечують тривалий мир — взаємопов’язані. Без гарантій безпеки для України тривалий мир неможливий.

Прямий ефір