Адміністрація США, що йде, не тільки в прискореному темпі постачає Україні військову допомогу, але й намагається зробити все можливе, щоб переконати майбутню адміністрацію Дональда Трампа продовжувати підтримку Києва. Один із елементів цієї кампанії, яку ведуть, зокрема, міністр оборони США Ллойд Остін та радник Білого дому з нацбезпеки Джейк Салліван, — продемонструвати новообраному президенту та його прихильникам, як ослаблена Росія. Про це в ефірі FREEДОМ розповіла журналістка, докторка філологічних наук, завідувачка програми славістики в Університеті Вашингтона і Лі у штаті Вірджинія (США) Ганна Бродська-Кроткіна.
“Чому це так важливо? Бо у Трампа, звісно, всі звички авторитарного лідера. Він дуже шанує силу. Його слоган — “безпека через силу”. Слово “сила”, поняття “сила” йому дуже важливе. Згадаймо, що він добре ставився до Путіна і навіть називав його генієм. Чому? Бо він бачив у Путіні силу. Тепер, коли він бачить у Путіні слабкість, ситуація, звісно, може зламатися саме з ідеологічної точки зору та допомогти Україні в цьому сенсі”, — припускає вона.
Гостя ефіру наголошує, що ситуація в Сирії, безумовно, показала Трампу реальний стан Росії.
“І Трамп, між іншим, вже написав у своєму Truth Social, що все, Росія ослаблена. Ви відчуваєте тут близькість того, що говорять Ллойд Остін та Джейк Салліван, до того, що тепер говорить Трамп? Росія ослаблена, Росія слабка, вона має припинити негайно цю божевільну війну, яка нікому не потрібна… І вже він не каже, що Путін геній, а навпаки, каже, що ця війна була затіяна Путіним даремно, війна безглузда, вона коштувала росіянам 600 тис. військовослужбовців, це цифри, які Трамп наводить, 600 тис. військовослужбовців та колосальні втрати в економіці”, — коментує Бродська-Кроткіна.
За її словами, ще одна важлива тема, яку порушують Остін і Салліван, які йдуть зі своїх постів, — важливість захисту демократії. Теза, з якою вони звертаються, насамперед до прихильників Трампа: захищаючи Україну, ми не лише захищаємо саму Україну, але й захищаємо майбутнє своїх дітей та онуків.
“Вони кажуть: республіканці дорогі, подивіться, ваш кумир Рейган (40-й президент США від Республіканської партії Рональд Рейган, — ред.) точно підтримував би Україну. І в цьому випадку вони, звичайно, мають рацію, тому що Рейган бачив у Росії головного ворога та головного опонента. І, звичайно, традиційні республіканці, саме ті, що отримали ідеологію Рейгана у спадок, безсумнівно, чують ці слова. І всі вони як один — за підтримку України”, — констатувала докторка наук.
Гостя ефіру вважає, що Трамп зараз ще тільки думає над своєю стратегією щодо України та російської агресії.
“Трамп перебуває в положенні, коли він слухає, а що робити. Його риторика “допомагатимемо більше чи менше” <…> не має прямого значення, не має абсолютного значення, тому що він сам не знає. І це не припущення, що він не знає. Просочилася ця інформація, і про неї писали і у Wall Street Journal, і у Washington Post. Загалом, американські ЗМІ абсолютно впевнені, що Трамп не має чіткого уявлення про те, що він робитиме. Тому те, що нині роблять демократи, це дуже важливо саме для того, щоб направити Республіканську партію на правильний шлях”, — сказала Ганна Бродська-Кроткіна.
Читайте також: Єдине, чого він боїться, — це Америка та єдність світу, — Зеленський про Путіна
Нагадаємо, 7 грудня у Парижі президент України Володимир Зеленський провів зустріч з президентом Франції Еммануелем Макроном та новообраним президентом США Дональдом Трампом. Він повідомив, що під час зустрічі йшлося про ситуацію на полі бою та справедливий мир для України.