“Грузинська мрія” посилює тиск на протестувальників — як народ Грузії підтримують у світі: деталі

Протести в Тбілісі. Фото: gettyimages.com

Партія влади Грузії “Грузинська мрія” планує заборонити демонстрантам закривати обличчя, зокрема, носити маски на акціях протесту. Про це заявив прем’єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе. Приводом для такого нововведення нібито став напад невідомих на журналістів у Тбілісі. Імовірно, офіційна заборона поширюватиметься на окуляри, респіратори та протигази, які також закривають обличчя. Це при тому, що силовики застосовують проти демонстрантів сльозогінний газ, інформує FREEДОМ.

Увечері 7 грудня недалеко від грузинського парламенту невідомі в балаклавах напали на знімальну групу опозиційного телеканалу TV Pirveli. Оператора Георгія Шецірулі жорстоко побили. У нього відібрали камеру. Постраждала і кореспондентка Мака Чіхладзе.

Медійники стверджують, що на них напали прихильники правлячої партії. Того ж вечора невідомі побили членів прозахідної “Коаліції за зміни” Кобу Хабазі та Дуту Петрідіса.

“Влада постійно змінює тактику силового тиску на протестувальників. Спочатку вони розганяли їх класичними методами, потім почали розганяти стискаючи, потім точкові арешти були проведені начебто організаторів, потім два дні, а точніше дві ночі, вони зробили паузу, потім знову тактика розгону, а зараз — тактика точкових розправ ось такими “тітушками”, — зазначив політолог Гела Васадзе.

На активну частину суспільства такі дії “Грузинської мрії” не діють, каже Васадзе. За його словами, силові методи розраховані на обивателя — влада намагається залякати людей, щоб вони не виходили на протести.

“Російський режим знову розпочав роботу в Тбілісі: переслідує мирних жителів на вулицях, що рятуються від терору, нападає на політиків, засоби масової інформації, діячів мистецтва… Зламує двері офісів опозиції, здійснюючи облави та жорстоко поводячись із політиками всередині”, — написала президентка Грузії Саломе Зурабішвілі в соцмережі Х.

Під час поїздки в Париж, на відкриття собору Нотр-Дам де Парі після пожежі, Саломе Зурабішвілі обговорила ситуацію в Грузії з новообраним президентом США Дональдом Трампом, лідером Франції Еммануелем Макроном і прем’єр-міністеркою Італії Джорджею Мелоні.

Про масштабні демонстрації проти фальсифікації парламентських виборів і силовий тиск на мітингувальників Саломе Зурабішвілі розповіла й українському колезі Володимиру Зеленському.

“Україна підтримує і солідарна з грузинським народом, який відстоює гідне майбутнє для себе. Важливо завжди поважати думку людей і не дати уряду Іванішвілі здати країну Путіну. Це питання контролю над Чорноморським регіоном, який хоче встановити Росія. Це загроза національній безпеці всіх у регіоні та Європі”, — акцентував глава Української держави Володимир Зеленський.

Саломе Зурабішвілі привітала рішення України запровадити санкції проти засновника партії “Грузинська мрія” Бідзіни Іванішвілі та 18 грузинських чиновників, серед яких і прем’єр-міністр країни Іраклій Кобахідзе. 

Раніше серйозні порушення прав людини на протестах у Грузії засудили країни Балтії. Естонія і Латвія слідом за Литвою заборонили в’їзд на свою територію низці грузинських чиновників.

За словами лідерки Грузії, багато що залежить від “чітких сигналів і чітких рішень” європейських партнерів. Тому Зурабішвілі очікує від них запровадження нових санкцій проти відповідальних за розгін протестів і фальсифікацію результатів виборів.

Читайте також: Зурабішвілі поїхала до Парижа за підтримкою: про шанс на безкровне завершення процесів у Грузії висловився політолог

Нагадаємо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Грузії. Під час голосування фіксували масові порушення виборчого процесу. Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати.

Наприкінці листопада в Грузії почалася нова хвиля протестів. Причиною стала заява партії влади “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу та відмовиться від бюджетних грантів ЄС до 2028 року.

У Грузії досі тривають масові мітинги. На вулиці вийшли десятки тисяч людей, які вимагають повернення країни до курсу євроінтеграції. Поліція застосовує проти мітингувальників сльозогінний газ, водомети і димові гранати.

Прямий ефір