Режим Асада в Сирії впав — подробиці

Сирійці зустрічають в Дамаску повстанців. Фото: ap.org

Злочинний режим Башара Асада в Сирії впав. Сирійська опозиція сьогодні вранці, 8 грудня, оголосила про звільнення столиці країни Дамаска та втечу диктатора. Асад вилетів на літаку в бік Середземного моря. Він міг перебувати на борту російського Іл-76. Однак, за даними сервісу Flightradar, борт із невідомих причин зник із радарів недалеко від Дамаска, інформує FREEДОМ із посиланням на Associated Press.

Тим часом сирійці на вулицях столиці, а також Алеппо та інших великих міст Сирії святкують повалення злочинного режиму.

Сирійські повстанці після втечі Асада увійшли до президентського палацу в Дамаску. У соцмережах публікують десятки відео з жителями столиці, які увірвалися у володіння сирійського диктатора. Повстанці проникли через ворота, розташовані на південній околиці палацової території.

Режими, які покладаються на підтримку Путіна, приречені. Про це заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга. Так глава української дипломатії відреагував на падіння диктаторського режиму Башара Асада в Сирії.

“Необхідно докласти всіх зусиль для стабілізації регіону, забезпечити інклюзивний політичний діалог у Сирії заради державних інституцій, які функціонують. Ми висловлюємо готовність прокласти шлях до відновлення відносин у майбутньому і підтверджуємо підтримку сирійського народу”, — написав Андрій Сибіга в соцмережі Х.

Тим часом Росія виводить кораблі та перекидає залишки зброї літаками з баз у Сирії, повідомляє Головне управління розвідки Міністерства оборони України. За його даними, у столиці країни Дамаску під контролем сирійської опозиції перебуває резиденція диктатора, урядові будівлі та центральний офіс національного телебачення.

Мапа Сирії: gur.gov.ua

“Після втрати контролю над Дамаском на тлі продовження наступальної операції опозиційних сил у провінціях Латакія, Хама і Тартус російська армія вивела свої бойові кораблі з військово-морської бази в Тартусі, яку Асад раніше віддав у користування Москві як плату за свою безпеку. Також росіяни перекидають із Сирії залишки своїх озброєнь і військової техніки військовими бортами з авіабази в Хмеймімі. Після взяття Дамаска опозиційні до Асада сили рухаються до узбережжя — ймовірна втрата Росією військових баз у Тартусі та Хмеймімі фіналізує поразку Кремля на Близькому Сході”, — йдеться в повідомленні української розвідки.

Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас пов’язала падіння Асада зі слабкістю Росії та Ірану.

“Кінець диктатури Асада — позитивна та довгоочікувана подія. Вона також показує слабкість прихильників Асада, Росії та Ірану. Наш пріоритет — забезпечення безпеки в регіоні. Я працюватиму з усіма конструктивними партнерами в Сирії та в регіоні”, — заявила глава європейської дипломатії в соцмережі Х.

Тим часом армія Ізраїлю направила війська в буферну зону між єврейською державою та Сирією. Про це офіційно заявили у пресслужбі ЦАХАЛу. Повідомляють, що мета таких дій — забезпечити безпеку громад на Голанських висотах і громадян Ізраїлю. Військові наголосили, що не мають наміру втручатися і впливати на події, що відбуваються в Сирії.

Зазначимо, злочинний режим Асада протримався 24 роки. На початку своєї політичної кар’єри він обіцяв боротися з корупцією, модернізувати економіку та впроваджувати демократизацію, але не за західною, а за власною моделлю, а пізніше став тираном. Через його жорстокість, репресії та диктатуру країну покинули близько 7 млн людей і ще близько 300 тис. цивільних загинули. Серед союзників диктатора — його російський колега Путін.

Читайте також: Росія втрачає свій вплив і буде змушена згорнути свою присутність у Сирії, — Снєгирьов

Прямий ефір