Вирішується доля і України, і всього вільного світу, і США: зустріч Зеленського, Макрона і Трампа прокоментував Желіховський

Дональд Трамп, Еммануель Макрон і Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 7 грудня, до Парижа на церемонію відкриття після реконструкції собору Паризької Богоматері прибули лідери десятків країн світу. Вони мали змогу не тільки взяти участь у цій важливій для європейської культури події, а й провести політичні зустрічі. Головна увага була прикута до тристоронньої зустрічі президента Франції Еммануеля Макрона, президента України Володимира Зеленського та новообраного президента США Дональда Трампа. Про це сьогодні, 7 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів політолог, член-кореспондент Української академії геополітики і геостратегії Станіслав Желіховський.

“Дуже важливо, що в такий відповідальний для всього людства, для всієї вільної спільноти період, такі світові лідери, як Еммануель Макрон, Дональд Трамп і Володимир Зеленський, можуть обговорити питання, які стоять на порядку денному”, — сказав Желіховський.

Він уточнив, що Дональд Трамп офіційно ще не став президентом США, ще не очолив Білий дім, проте зараз активно відбувається транзит влади від адміністрації Байдена до адміністрації Трампа.

“І тому дуже важливо, що є можливість скоординувати з майбутнім президентом США питання, які для нас важливі”, — продовжив політолог.

Важливим сигналом стало те, що Трамп свою першу поїздку після перемоги на президентських виборах здійснив саме до Європи.

“Ми пам’ятаємо, скільки було побоювань з приводу того, що Трамп захоче, скажімо так, відгородити Сполучені Штати від європейських справ, від європейських питань у сфері безпеки, протидії зовнішнім викликам. Але, як бачимо, зараз він прибув на французьку землю, на землю Європейського Союзу і може поділитися своїм баченням щодо всіх важливих питань і тим, якими будуть перші рішення, коли він увійде в Овальний кабінет”, — зазначив Желіховський.

Зустріч Макрона, Трампа та Зеленського проходила за зачиненими дверима.

“Думаю, що і більша частина розмови все-таки залишиться за зачиненими дверима. Але зрозуміло, що основна тема обговорення — як рухатися далі у протистоянні російській агресії, а також у процесі мирного врегулювання війни РФ проти України. І важливо, звичайно, щоб Сполучені Штати Америки зберегли підтримку нашої країни. Думаю, що так воно і буде. З великою часткою ймовірності, це все було погоджено з адміністрацією Байдена, і тому зараз так інтенсивно відбуваються обміни інформацією, координація між командою Байдена та командою Трампа”, — прокоментував політолог.

“Відкриття Нотр-Дам-де-Парі є важливою подією для європейської культури. Але тут, у Парижі, буде порушено багато важливих тем. Тому що саме цими днями вирішується доля і України, і всього вільного світу, зокрема й США. Тому є надія, що сторони використають таку можливість по максимуму, щоб можна було йти більш упевнено в новий 2025 рік”, — резюмував Станіслав Желіховський.

Читайте також:Мир завдяки силі можливий”: у Парижі Зеленський провів зустріч із Макроном і Трампом (ВІДЕО)

Нагадаємо, 7 грудня в Парижі глави держав і урядів близько 40 країн світу взяли участь у церемонії відкриття собору Паризької Богоматері, реконструйованого після пожежі, що сталася 2019 року.

Президент України Володимир Зеленський у Парижі провів низку зустрічей із главами держав: відбулася тристороння зустріч із президентом Франції Еммануелем Макроном і новообраним президентом США Дональдом Трампом, також відбулися переговори з президентом Грузії Саломе Зурабішвілі, з канцлером Австрії Карлом Негаммером.

Читайте також: У Парижі після п’ятирічної реставрації відкрили Нотр-Дам-де-Парі (ФОТО)

Прямий ефір