Російська армія намагається наступати практично по всьому фронту, на різних ділянках — з різною швидкістю. Про це сьогодні, 7 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів екскомандир взводу батальйону “Айдар” Євген Дикий.
Найскладніша ситуація на Покровському та Курахівському напрямках Донецької області.
“Але насправді ненабагато краще, наприклад, на Куп’янському напрямку [Харківської області]. Куп’янськ реально під загрозою, він цілком може стати першим українським містом, яке потрапить в окупацію вдруге. Ми його звільнили восени 2022-го, і зараз воно реально під великою загрозою”, — вважає експерт.
Щодо можливого наступу росіян на Запоріжжя, то, на думку Дикого, зараз на цьому напрямку окупанти лише промацують українську лінію оборони.
“Поки що це ще дуже масштабні розвідки боєм. Вони промацують, де наша оборона настільки ослабла, щоб можна було спробувати вже ломанутися по-справжньому. Ось так, як вони ломляться на Покровському і Курахівському напрямках. Запорізький напрямок, з їхнього погляду, виглядає досить перспективним для наступу. Бо ми всі розуміємо, що до цього нам довелося багато кого перекинути на Курахове і на Покровськ, і ворог зараз шукає, звідки ж ми взяли резерви, де ми послабили нашу оборону”, — пояснив він.
Наступ же російських окупантів на правий берег Дніпра в Херсонській області зараз нереальний, але тривають штурми Дніпровських островів.
“Наступ на правий берег Дніпра нереальний тими силами, які зараз є у росіян. Але за острови Дніпра йде реальна, жорстка заруба. Ніхто серйозно не розглядає варіант саме десанту росіян на правий берег Дніпра. Про це не йдеться. Тому що їхні генерали розуміють: це суїцид для російських підрозділів. А ось боротьба за острови йде дуже важка”, — сказав Дикий.
Він нагадав, що українські захисники утримують під своїм контролем Дніпровські острови з осені 2022 року — з моменту, коли в листопаді було звільнено правобережну частину Херсонщини.
“Так, цей контроль ніколи не був таким, щоб ми там, скажімо, будували опорники, якісь укріплення. Там, по-перше, і ландшафт не той, і близькість до ворога не та. По суті, це була така велика “сіра зона”, в якій наші Сили спеціальних операцій почувалися як удома. Тобто це був такий напівпартизанський, але постійний контроль протягом двох років. Звідти потім розгорталися наші спроби закріпитися на плацдармі в Кринках (на лівому березі Дніпра, — ред.), і інші операції. Так чи інакше, всі наші спроби прорватися на лівий берег починалися саме з островів“, — розповів експерт.
Він додав, що росіяни зараз намагаються взяти під свій повний контроль усі Дніпровські острови, “щоб лінія фронту чітко проходила по фарватеру Дніпра”.
“І тоді все, що знаходиться на лівому березі, було б під їхнім повним контролем, а не під фактично нашим контролем островів. Тому за острови зараз ідуть бої. Важкі бої, тому що там, крім як на маленьких човнах, особливо ні на чому не зможеш пересуватися. Туди великі кораблі не заженеш — там мілина, маленькі рукави, складні повороти. І ось росіяни зібрали 300 човнів, посадили в кожен по кілька людей і намагалися штурмувати. Але поки що острови — це наша база, яку втрачати, звичайно ж, не хотілося б. Але навіть якщо нам доведеться їх залишити, то й росіяни не зможуть там закріпитися, бо острови перебуватимуть під повним нашим вогневим контролем із правого берега Дніпра”, — резюмував Євген Дикий.
Читайте також: Бої у Торецьку: ситуацію прокоментував боєць ЗСУ