Україна ефективно використовує нові можливості, надані партнерами, вважає екскомандувач армії США в Європі Бен Годжес. На його думку, дозвіл бити по території Росії далекобійною зброєю вже дав свої результати. Збройні сили України (ЗСУ) можуть завдавати комбінованих ударів безпілотниками та далекобійними ракетами, повідомляє FREEДОМ.
У ніч на 4 листопада в Рязані та Новоросійську Краснодарського краю працювала система протиповітряної оборони (ППО). Були атаковані авіабаза і порт, де базуються носії ракет. Про це повідомили в Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони (РНБО) України.
“Рязань — удари по авіабазі “Дягилеве”. Одна з ключових авіабаз стратегічної авіації РФ. У Новоросійську атаковано порт, у якому РФ базує ракетоносії, що беруть участь в обстрілах України”, — написав керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України Андрій Коваленко в Telegram.
На авіабазі “Дягилево” дислокується 43-й центр бойового застосування та перенавчання льотного складу, оснащений літаками Ту-95, Ту-22, Ту-134, Ан-26, а також 203-й окремий авіаполк літаків-заправників, оснащений Іл-78. Крім того, поблизу “Дягілево” розташований 360-й авіаційний ремонтний завод. Що ж стосується Новоросійська, то тут розташований ключовий порт Чорноморського флоту Росії, куди після поразки портів і кораблів в анексованому Криму російські окупанти перебазували свій флот.
“Практично всі основні боєздатні кораблі виведені противником з головної бази Чорноморського флоту і перебувають у Новоросійську, частина з них — в Азовському морі”, — розповів в інтерв’ю Reuters командувач Військово-морськими силами України, віцеадмірал Олексій Неїжпапа.
Успішні атаки української армії по морському флоту федерації в анексованому Криму тепер можуть стати ще ефективнішими. Адже ЗСУ мають можливість завдавати ударів далекобійною зброєю.
“Один фактор був вирішальний. Заходу і Штатам потрібно було відповісти на ескалацію війни в Україні, на інтернаціоналізацію цієї війни, на присутність уже близько 10 тис. північнокорейських солдатів, тому що якщо на це не відповідати, наслідки можуть бути негативними. І ось був обраний такий спосіб, раз Росія порушує “червоні лінії”, раз Росія йде на ескалацію, значить потрібна сильна відповідь. Такою відповіддю стало зняття обмежень — було знято заборону на удари західною далекобійною зброєю по території Російської Федерації”, — зазначив політолог Володимир Фесенко.
Раніше американський Інститут вивчення війни повідомив, що в зоні ураження ракет ATACMS перебувають близько 250 військових об’єктів РФ, включно зі складами боєприпасів, військовими аеродромами, штабами та місцями скупчення особового складу.
“Україна б’є по правильних цілях, таких як склади боєприпасів і штаби. Удари по російських базах і логістичних об’єктах у Криму мають зробити його непридатним для використання російськими військами. Це перший крок до звільнення Криму — зробити його непридатним, потім ізолювати, що стане можливим зі зруйнуванням Керченського мосту”, — висловив думку в інтерв’ю виданню “РБК-Україна” американський генерал, екскомандувач армією США в Європі Бен Ходжес.
Зазначимо, що у відповідь на дозвіл США Україні бити далекобійною зброєю по території Росії Кремль запустив по Дніпру експериментальну балістичну ракету середньої дальності. Путін назвав її “Орешник”. Після завдання удару кремлівський диктатор пригрозив повторними атаками. Однак “Орешник” Путіна насправді виявився “зрежисованим шоу”, повідомляє видання The Moscow Times із посиланням на джерела в Кремлі.
“Були мозкові штурми на тему, чим відповісти і як осадити американців і англійців за їхній дозвіл Зеленському використовувати далекобійну зброю. І як штовхнути Берлін та інших європейців, щоб не кортіло. У цьому шоу, яке було зрежисовано і пред’явлено публіці, було кілька етапів. Головні з них — саме завдання удару “Орешником”, поширення кадрів у соціальних мережах та іноземних ЗМІ”, — пише The Moscow Times із посиланням на російських чиновників у Telegram.
При цьому The Moscow Times стверджує, що реальних запасів нових балістичних ракет “Орешник” у Росії, швидше за все, немає. А для налагодження їхнього виробництва федерації може знадобитися не менше 5-7 років.
Читайте також: У зоні ураження українських дронів уже перебувають до 20 тактичних аеродромів РФ, — експерт