Вже котрий рік Росія з настанням холодів активізує свої удари по Україні. Крім того, в США зараз триває транзит влади. Цей період РФ намагається використати по максимуму, щоб створити план своїх можливих переговорних вимог. Про це сьогодні, 3 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказала політологиня Олеся Яхно.
За її словами, зараз дуже важливим є проведення засідання Ради Україна — НАТО.
“Ми перебуваємо зараз, якщо так можна сказати, у передпереговорному періоді, коли Росія діє логікою шантажу та силового тиску не лише на Україну, але й на адресу Заходу. Нещодавній запуск ракети “Орешник” — це була зокрема спроба загрожувати Заходу, що ця ракета може долетіти й до європейських столиць”, — зауважила Яхно.
Політологиня висловила думку, що Європа зараз стає активнішою, оскільки в оточенні новообраного президента Дональда Трампа висловлюються різні ініціативи щодо досягнення миру між Росією та Україною.
“Європа стає активнішою, розуміючи ті подвійні ризики, які вона може мати, зокрема не тільки від агресії Росії, авторитарних, агресивних режимів як таких, але й тому що, що може змінитися в окремих сферах, окремих напрямах політика безпеки самих Сполучених Штатів”, — пояснила вона.
Яхно вважає, що країни Заходу дійшли тієї точки розуміння, що членство України в НАТО — це не просто військова допомога Україні, важливим є і довгострокове політичне рішення.
“І в цьому сенсі запрошення України до НАТО та майбутнє членство в НАТО можуть стати не лише як інструмент довгострокового миру, тому що Росії страшно нападатиме на країну, яка вже офіційно отримала запрошення, але й може стати інструментом досягнення миру вже зараз, коли Україна якусь частину своїх територій повертатиме не військовим, а політичним та дипломатичним шляхами. А повернути території політичним та дипломатичним шляхами й, тим більше запобігти новим прецедентам агресії, зупинити подальшу спробу Росії обвалювати весь світовий порядок можна лише чітким рішенням та рішенням довгостроковим, стратегічним”, — впевнена політологиня.
Вона додала, що Захід має прискорити ухвалення рішень.
Читайте також: На зустріч Ради Україна — НАТО Сибіга привіз Будапештський меморандум