Коли б Україна не вирішила розпочати переговори, вона має робити це з позиції сили, — Рютте

Марк Рютте. Фото: uatv.ua

Зустріч міністрів закордонних справ країн-членів НАТО буде здебільшого присвячена питанню збільшення підтримки України. Про це сьогодні, 3 грудня, під час пресконференції у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі розповів генеральний секретар НАТО Марк Рютте, інформує кореспондент FREEДОМ у Європі.

Рютте схвалив нещодавні рішення США, Німеччини, Швеції, Естонії, Литви та Норвегії щодо виділення додаткових пакетів допомоги для України.

“Зустріч у найближчі два дні буде переважно присвячена тому, як гарантувати, що Україна, коли б вона не вирішила вступити в мирні переговори, робитиме це з позиції сили. І щоб досягти цього, дуже важливо, щоб Україні була надана велика військова допомога. І тому я такий радий, що всі країни, які я щойно перелічив, оголосили про військову допомогу, яка спрямовується в Україну, включаючи багатьох європейських союзників і, звичайно, також Сполучені Штати. І я схвалюю їх за це. Тож це найважливіше, що ми маємо зробити зараз. І звідси випливає, що коли б український уряд не вирішив розпочати переговори, це їм вирішувати, ми хотіли б, щоб вони робили це з позиції сили”, — заявив він.

Генеральний секретар НАТО розповів, що під час зустрічі з обраним президентом США Дональдом Трампом він обговорив збільшення військових витрат понад 2% ВВП країн-членів, а також збільшення обсягів виробництва оборонної промисловості.

“Коли ми обговорюємо Україну, ми маємо обговорити той факт, що Росія та Китай, а також Іран і, звісно, Північна Корея працюють разом. І Росія платить за це. Наприклад, ракетні технології, які потім використовуються Північною Кореєю, щоб загрожувати не лише США чи Республіці Корея, але і Японії, материковій частині США. Тож усе це стає пов’язаним. Тому, коли б ми не дійшли згоди щодо України, це має бути хороша угода”, — упевнений Рютте.

Коментуючи можливість запрошення України до Альянсу, він сказав, що рішення про майбутнє членство країни в НАТО було ухвалено на саміті у Вашингтоні, і воно крок за кроком реалізується за допомогою двосторонніх угод між країнами-членами та Україною.

Читайте також: Можливі переговори України та РФ: Зеленський хоче залучити НАТО та Євросоюз (ВІДЕО)

Прямий ефір