Світ дізнається все більше правди про дивовижні паралелі між злочинами, скоєними проти українців під час Голодомору, та злочинами, вчиненими Російською Федерацію зараз. Спеціальні покази українського документального фільму “Сімейний альбом” відбулись у Португалії та на Кіпрі, повідомляє FREEДOM.
Показ у португальському місті Порту організатори присвятили до двох трагічних для України дат — 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення Росії та 91-х роковин Голодомору 1932-1933 років. Перегляд стрічки, створеної за підтримки держави, відбувся у Cinema Trindade за сприяння Консульства України в Порту і зворушив усіх глядачів, незалежно від національності. Як наголосили гості після перегляду, фільму став містком між трагічними подіями минулого та сучасності, продемонструвавши силу духу українців.
“Документальний фільм “Сімейний альбом” нагадав про те, що українці, незалежно від епохи, завжди гідно проходять через випробування”, — зазначають у Консульстві України в Порту.
У Ларнаці (Кіпр) фільм представили у соціально-культурному центрі “Обійми”. Тут за сприяння Посольства України організували фотовиставку, на якій можна було побачити архівні світлини Голодомору австрійського інженера Александра Вінербергера, зроблені в Харкові 1933 року, та роботи його правнуки, британської фотохудожниці Самари Пірс, створені в деокупованих населених пунктах Харківщини.
Надзвичайний та повноважний посол України у Республіці Кіпр Руслан Німчинський наголосив на важливості збереження національної пам’яті про страшні сторінки нашої історії та відновленні історичної правди й справедливості. Він також висловив сподівання, що Палата представників (парламент) Республіки Кіпр якнайшвидше визнає Голодомор геноцидом українського народу.
Фільм “Сімейний альбом” знято режисеркою Мариною Ткачук на замовлення державного підприємства “Мультимедійна платформа іномовлення України”. Виробництвом фільму займалася компанія “Гуд Монінг Дістрібьюшн” (Good Morning Films).
Британська фотохудожниця Самара Пірс у 2023 році відвідала містечка та села Харківської області, які зазнали російської окупації, аби зафіксувати злочини росіян. За 90 років до цього її прадід, австрійський інженер Александр Вінербергер, таємно фотографував жертв Голодомору в Харкові — ці світлини є одними з небагатьох доказів геноциду.
Світова прем’єра стрічки відбулась у жовтні 2024 року в межах ювілейного 40-го Варшавського міжнародного кінофестивалю (Польща), з 21 листопада фільм вийшов в український прокат. Розклад сеансів за посиланням.
Стрічку вже побачили у низці країн Європи та Азії (Чехія, Румунія, Малайзія), у планах — покази у Німеччині, Єгипті, Індонезії, Йорданії, Гані, Південно-Африканській Республіці тощо. “Сімейний альбом” також показали у Європарламенті та Раді Європи.
Читайте також: “Світ має прокинутися, коли відкрито здійснюється геноцид нації”: фільм “Сімейний альбом” показали в Європарламенті та Раді Європи