Міністри оборони України, Німеччини, Великої Британії, Франції, Італії та Польщі обговорили пріоритетні напрямки військової допомоги Києву. Йшлося, зокрема, про постачання озброєнь, насамперед — артилерійських боєприпасів. А також — про посилення протиповітряної оборони та розвиток української оборонної індустрії. Говорили глави оборонних відомств і про підготовку українських військовослужбовців, повідомляє FREEДОМ.
Німеччина готова навчати українських військовослужбовців, повідомив головний координатор військової допомоги Україні, начальник штабу планування у Міноборони ФРН Крістіан Фройдінг. Він зазначив, що німецькі військові інструктори можуть сприяти підвищенню ефективності штабів Збройних сил України на рівні батальйонів та бригад. Наразі Київ та Берлін обговорюють тривалість програми навчання: від двох до шести тижнів. З погляду гарантування безпеки підготовку військовослужбовців краще проводити в Німеччині, а не в Україні, вважають у Берліні.
“У нас у Німеччині та в усіх інших державах НАТО в Європі є чудові навчальні центри з найкращими умовами навчання. Тому я вважаю, що найкраще рішення — проводити навчання у Німеччині, в Європі, адже ми можемо бути набагато ефективнішими та інвестувати в інструкторів, посилюючи рівень навчання, оскільки нам не потрібно турбуватися про безпеку”, — зазначив начальник штабу планування Міністерства оборони Німеччини Крістіан Фройдинг у коментарі агентству “Укрінформ”.
Для захисту логістичного центру військових постачань Україні Німеччина має намір на початку 2025 року повторно розмістити системи Patriot у Польщі, повідомили у Міністерстві оборони Німеччини. Підрозділи можуть бути розгорнуті терміном до шести місяців. З січня по листопад 2023 року Німеччина вже направляла до Польщі військовослужбовців та три системи Patriot. Водночас Берлін продовжить підтримувати українську оборонну промисловість.
“Ми продовжуватимемо надавати посилену підтримку українській оборонній промисловості та сприятимемо її розвитку, оскільки це дозволить збільшити швидкість надходження матеріалів до українських збройних сил. І як перший крок ми зробимо це коштом доходів від заморожених російських активів”, — повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
Європа має більше інвестувати в оборону, впевнена міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок. Кожну путінську ракету націлено на європейську безпеку, заявила вона. Берлін після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну надав Києву підтримку на суму понад 37 млрд євро. У Берліні анонсували нові постачання систем протиповітряної оборони та безпілотників Силам оборони України.
“Ще дві системи IRIS-T будуть поставлені в Україну до кінця року. Готується й інше. Міністр оборони вже дав зрозуміти, що ми почали постачання 4 тис. безпілотників зі штучним інтелектом, бо це стосується захисту нашого власного миру”, — наголосила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.
На початку вересня канцлер ФРН оголосив, що Німеччина замовила 17 систем ППО IRIS-T для України. Водночас, як повідомили німецькі ЗМІ, 30 листопада Олаф Шольц повторив свої заперечення проти надання Україні далекобійних ракет Taurus. І розкритикував лідера Християнського демократичного союзу Фрідріха Мерца, який припускає передачу ракет Києву, якщо очолить уряд.
На початку 2025 року в Німеччині відбудуться дострокові парламентські вибори. Фрідріх Мерц — один із головних кандидатів у канцлери.
“Християнські демократи сформували коаліцію із соціал-демократами. Якщо така коаліція відбудеться, то загалом рівень підтримки України продовжуватиметься. І динаміка, на мою думку, буде, може, навіть кращою в контексті далекобійної зброї”, — прокоментував кандидат політичних наук, засновник громадської організації “Соціал-демократична платформа” Богдан Ференс.
Як повідомили у Міністерстві оборони Німеччини, Берлін направив Києву 20 листопада черговий пакет військової допомоги. До нього увійшли дрони, самохідні гаубиці Panzerhaubitze 2000 та боєприпаси. Німеччина посідає друге після США місце за обсягом військової допомоги, яку надає Україні.
Читайте також: Німеччина обіцяє до Різдва передати Україні дві системи ППО IRIS-T
Нагадаємо, федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц прибув сьогодні, 2 грудня, до Києва із неоголошеним візитом. В українській столиці у канцлера Німеччини заплановано низку зустрічей, зокрема із президентом України Володимиром Зеленським. Під час цієї зустрічі очікується, що Шольц оголосить про новий пакет допомоги для України на суму 650 млн євро.