Наслідок “геополітичного генія” Путіна: провал російських військ у Сирії прокоментував експерт-міжнародник

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

У Сирії після трьох днів успішного збройного наступу опозиційних сил значних втрат зазнали й російські війська, що дислокувалися в країні для підтримки режиму президента Башара Асада. Деякі підрозділи армії РФ опинилися в оточенні, зниклими безвісти вважаються сотні росіян. За даними української військової розвідки, у підсумку Кремль відправив у відставку командувача російських військ у Сирії Сергія Кисіля, замість нього призначено Олександра Чайко. Ситуацію з російськими військами в Сирії сьогодні, 1 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ прокоментував експерт із міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

“Після бойових дій на території України тепер ще й події в Сирії для путінського режиму — це початок чергового фіаско. У Росії вже багато “z-блогерів”, “z-військових” пишуть, що це геополітичний провал для Кремля. Тому що багатьом очевидно, що Росія не зможе захистити свого ключового регіонального союзника на Близькому Сході. А це такий самий сигнал для всіх інших союзників Російської Федерації”, — сказав Жовтенко.

Ситуація з російськими військами в Сирії — це ще один доказ, що путінська “спеціальна військова операція” в Україні пішла не за планом.

“Вона давно і далеко йде не за планом. Тому що Російська Федерація була змушена систематично протягом останніх двох років вилучати з території Сирії озброєння, боєприпаси, і відправляти це все на фронт на території України. Тому що без такого поповнення російські війська в Україні не змогли б протриматися так, як вони тримаються зараз. Але це, з іншого боку, послабило російське угруповання на території Сирії”, — зазначив експерт.

“Це все наслідок “геополітичного генія” Володимира Путіна, який війною проти України виснажує всі свої ресурси. У нього з рук валиться все, як вони називають, ближнє зарубіжжя, країни СНД (Співдружності незалежних держав). Тож що вже казати про Близький Схід та інші регіони, де в Росії дедалі менше й менше шансів бути активним гравцем”, — резюмував Тарас Жовтенко.

Читайте також: Загострення сирійського конфлікту: роль Ірану, Туреччини та Ізраїлю окреслив Жовтенко

Як повідомлялося раніше, 27 листопада сирійські повстанці на чолі з військовою опозицією почали наступ на північному заході Сирії. За кілька днів вони взяли під контроль понад 70 населених пунктів у сільській місцевості та прорвалися в Алеппо — друге за величиною місто країни. У 2016 році звідси опозиційні війська витіснила армія президента Башара Асада та його союзників — Ірану, Росії та ліванського терористичного угруповання “Хезболла”.

У районі Алеппо найщільніша концентрація російських військових баз. Найбільшу базу 46 сирійські повстанці взяли під контроль у перші дні свого наступу.

Башар Асад вирушив по допомогу до Москви. За повідомленнями ЗМІ, Путін направив до Сирії російські військові літаки. Їхніх бомбардувань зазнали Алеппо та інші населені пункти, які перейшли під контроль антиурядових сил. Відомо про жертви серед мирного населення.

Читайте також: Путін відправив військові літаки на допомогу Асаду — це зіграє на руку Україні: нову хвилю конфлікту в Сирії прокоментував Потапенко

Прямий ефір