У Тбілісі після “кривавої ночі” тривають протести (ВІДЕО)

Протести в Тбілісі. Фото: ap.org

У Тбілісі сьогодні, 29 листопада, почалася нова акція протесту. Люди зібралися біля будівлі парламенту на проспекті Руставелі. Вони перекрили рух вулицею. Водночас на площі Республіки проходить акція солідарності з журналістами, які постраждали під час роботи на вчорашній акції протесту. МВС Грузії пригнало під будівлю парламенту спецтехніку і спецназ, інформує FREEДОМ.

Причиною нової хвилі протестів грузинського народу стала заява правлячої партії “Грузинська мрія” про те, що уряд призупиняє переговори про вступ Грузії до Євросоюзу. Учора мітингувальники також виходили до парламенту Грузії в Тбілісі. Силовики розганяли протестувальників силою, застосовуючи, зокрема, водомети і сльозогінний газ.

“Ми обурені. Цей гнів накопичувався, і ось настав цей день. Сьогодні вони вирішили покласти край нашій історії, усьому, чого ми домоглися за останні 30 років і не тільки, за останні, можливо, 100 років”, — прокоментував протестувальник Давид Архвадзе.

“Вони чітко заявили, що не хочуть мати жодних зв’язків із Євросоюзом. Це змушує нас почуватися дуже безнадійно, але водночас, я думаю, що завдяки цьому ми стаємо сильнішими”, — додала учасниця протесту Текле Махашвілі.

Силовики затримували учасників акції на площі, а також продовжили полювання на демонстрантів в аптеках, магазинах і навіть у церкві.

“Грузинським протестувальникам немає притулку в Грузії: церковне подвір’я або аптека, робокопи переслідують учасників усюди, щоб бити й заарештовувати їх… Російський уряд, російські методи”, — прокоментувала затримання президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, яка на боці мітингувальників вийшла на проспект Руставелі.

Від дій силовиків постраждали півтора десятка представників медіа — їх били і ламали техніку.

“Ми будемо видавлювати їх із Грузії, ми не приймаємо цього російського, кремлівського диктату в нашій країні. Ми будемо об’єднуватися проти Кремля, який вирішив через цей кремлівський проєкт окупувати нашу країну. Що більше і що сильніше ми будемо стояти, то сильнішою буде підтримка наших європейських партнерів”, — наголосив четвертий президент Грузії Георгій Маргвелашвілі.

Протест став реакцією на рішення уряду заморозити євроінтеграцію Грузії до 2028 року. Таке рішення також засудили понад 100 співробітників Міністерства закордонних справ Грузії. Вони виступили проти заморожування руху країни до ЄС. Дипломати вважають, що заява про зняття з порядку денного питання про вступ Грузії до Євросоюзу не відповідає стратегічним інтересам країни.

Своєю чергою посол ЄС у Грузії Павло Герчинський назвав рішення “Грузинської мрії” дуже сумним і болючим.

“Звичайно, Грузія є незалежною державою. Грузія — суверенна держава. Грузія сама вирішує, хоче вона продовжувати євроінтеграцію чи ні. На мій погляд, це дуже сумно, дуже прикро й боляче”, — зазначив посол ЄС у Грузії.

Водночас у Міністерстві закордонних справ України зазначили, що загострення внутрішньополітичної ситуації в Грузії є наслідком численних порушень на парламентських виборах 26 жовтня.

“Це рішення, як і застосування сили проти мирної акції протесту, є свідченням згортання демократичних процесів у країні на догоду Москві. Не дарма керівництво Грузії вже отримало публічну похвалу від Кремля за дії всупереч європейському вибору власного народу. Закликаємо уряд Грузії поважати прагнення переважної більшості грузинського народу бути невіддільною частиною вільної та демократичної Європи, і повернутися до виконання всіх реформ, необхідних для набуття країною членства в ЄС”, — прокоментували в МЗС України.

Раніше Європейський парламент не визнав результати парламентських виборів у Грузії та закликав провести нове голосування. У ЄС вказали на те, що вибори не були ані вільними, ані справедливими, це є проявом тривалого придушення демократії в країні, за яке відповідальна владна проросійська партія “Грузинська мрія”. Депутати Європарламенту засудили численні та серйозні порушення під час виборів, включно із залякуванням виборців, маніпулюванням голосуванням і втручанням у роботу спостерігачів.

Читайте також: До протестувальників у Грузії застосували силу: як експерти оцінюють ситуацію в країні

Нагадаємо, 26 жовтня відбулися вибори до парламенту Грузії. Під час голосування фіксували порушення виборчого процесу, зокрема масові вкидання бюлетенів, видачу кількох бюлетенів одній людині, а також сутички на виборчих дільницях. За даними Центральної виборчої комісії, партія влади “Грузинська мрія” здобула 54% голосів.

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі та опозиція відмовилися визнавати ці результати. У країні досі тривають масові протести.

Також Європейський парламент не визнав результати парламентських виборів у Грузії та закликав провести нове голосування.

Читайте також: Мирна акція переросла в криваве побоїще — розбір ситуації в Грузії (ФОТО)

Прямий ефір